МЗЗПР ќе засади 33 садници за секое загинато лице на работното место во земјава лани

Од:

Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) по повод 28 Април – Светскиот ден за безбедност и здравје при работа покренува иницијатива за садење 33 садници во чест на 33-те загинати лица на своите работна места во 2018 година во земјава.

На настанот ќе присуствуваат членовите и партнерите на МЗЗПР, а ќе биде промовиран и редовниот Годишен извештај за случени несреќи на работните места за 2018 година. Во извештајот се опфатени бројот на потешки несреќи на работните места и загинати лица во 2018 година, поделени според работни дејности, локации, денови, месеци, пол, возраст, како и извори на информациите.

Би можело да ве интересира

Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

Жарко Настоски

Намалено шумското производство во вториот квартал годинава

Ана Ололовска

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе исече три суви дрвја во Центар

Ана Ололовска

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече дрво во Паркот на франкофонијата

Ана Ололовска

Почна пролетното садење дрвја во Скопје

Ана Ололовска

Засадени нови дрвја на зелените површини во општина Аеродром

Ана Ололовска