Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

Од:

Силното невреме со ветер и дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика голема штета на паркинг на булеварот „Партизански одреди“, спроти Универзалната сала, каде голема скршена гранка од дрво падна на неколку паркирани автомобили.

dobivaj vesti na viber

Попладнево невремето го закочи сообраќајот на автопатот Скопје-Тетово, каде поради тешките услови возачите мораа да се движат со 40 километри на час и се создаде колона.

Метеоролозите велат дека слично нестабилно време може да се очекува до крајот на следната недела.

 

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Скопје, откорнати дрвја, поплавени улици

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силно невреме го зафати Белград, Земун под вода

ВИДЕО: Силно невреме во Србија, делови од Ниш останаа без струја

А1он

СКЕН: Невреме и поплави ќе има, а ние повторно неспремни

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Касами ќе бара помош од Владата за штетите од невремето во Тетово

Катерина Павлова-Николовска

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска