ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече дрво во Паркот на франкофонијата

Од:

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска ќе сечат едно дрво во Паркот на франкофонијата, лоциран во Градскиот парк.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти ЈП „Паркови и зеленило“, секторот „Градско зеленило“ и „Вонградско зеленило“ работат на полевање на тревните и цветните зелени површини во две смени, го косат зеленилото и диво израснатите површини и ја одржуваат чистотата на јавните зелени површини.

Би можело да ве интересира

Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

Жарко Настоски

МЗЗПР ќе засади 33 садници за секое загинато лице на работното место во земјава лани

Татјана Ташкова

ЈП „Паркови и зеленило“: На Водно нови видиковци и детски реквизити!

Ана Ололовска

Адриан Муча е нов директор на „Паркови и зеленило“

Ана Ололовска

Намалено шумското производство во вториот квартал годинава

Ана Ололовска

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе исече три суви дрвја во Центар

Ана Ололовска