ЈП „Паркови и зеленило“ ќе исече три суви дрвја во Центар

Од:

Одделението „Дрвореди“ на ЈП „Паркови и зеленило“ во понеделник ќе изврши сеча на едно суво дрво на улицата „Македонија“, кај спомен куќата на Мајка Тереза и на две суви дрвја на бул. „Климент Охридски“ спроти бензинската на Макпетрол.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од Јавното претпријатие, дрвјата ќе се сечат од безбедносни причини бидејќи се стари, деградирани и оштетени.

Би можело да ве интересира

Арсовска го постави Ангеле Сотировски за нов в.д. директор на ЈП ”Паркови и зеленило”

А1он

Општина Центар распиша јавен повик за ангажирање на невработени лица од општината за проектот „Образование за сите“

Ана Ололовска

Делови од Центар и повеќе скопски села утре без струја

А1он

Општински инспектори почнаа да мерат бучава во Центар, на два објекта им наложија да се стишат

Жарко Настоски

Центар ќе казнува локали за гласна музика, се бунеле жителите

Жарко Настоски

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска