avirovic

Видео Македонија

(ВИДЕО) Авировиќ: Мојата партија не ме исклучи бидејќи гласав за уставните измени, во СПМ се почитуваат различни ставови

А1он
Пратеничката од Социјалистичката партија на Македонија, Владанка Авировиќ, на прес-конференција изјави дека не е исклучена од партијата бидеќи таму се почитуваат различните ставови. „Јас ќе
Македонија

Владанка Авировиќ ќе гласа „за“ измени на Уставот

А1он
Пратеничката од Социјалистичката партија на Македонија, Владанка Авировиќ ќе гласа за уставни измени, со цел, да се даде шанса на процесот за членство во ЕУ
Македонија

(ВИДЕО) Авировиќ до Тевдовски: Жалам ако косата ви испадна од нас, ама и да имавте коса ќе ви паднеше од вашите

А1он
Опозициската пратеничка Владанка Авировиќ на синоќешната седница која траеше до три часот изутрина бараше да се прекине маратонскиот ритам кој го наметна претседателот на Собранието
Македонија

ВИДЕО: Авировиќ ги повика академиците да се приклучат во решавање на кризата

А1он
Пратеничката Владанка Авировиќ ги повика академиците од МАНУ да се вклучат во разрешување на политичката криза во Република Македонија. Според неа, академиците се тие кои
Македонија

Одбиено барањето на СЈО за притвор на Кочан, Авировиќ со мерки за претпазливост

А1он
Кривичниот суд го одби барањето на СЈО за одредување мерка притвор за прво осомничениот во случајот „Труст“, воедно и сопственик на фирмата „Трансмет“ и Телевизија
Македонија

Авировиќ: И во текот на оваа недела ќе продолжиме со сеча на тополи и суви дрвја

А1он
Сечата на тополите и сувите дрвја во Градскиот парк 2 од минатата недела е согласно Програмата за одржување јавни зелени површини и сечење дрвја, информираше
Македонија

(ВИДЕО) За Авировиќ, Никола е Николае Груевски

А1он
Владанка Авировиќ од Социјалистичката партија на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Бутел повика грѓаните на 11. декември да излезат и да гласаат за Груевски.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Навредите од Авировиќ со кои се премина црвената линија

А1он
Иако не е член на комисијата за политички систем, пратеничката од редовите на Социјалистичката партија на Македонија, Владанка Авировиќ два часа во континуитет ја навредуваше