trust

Македонија

Антикорупциска: Како знае ОЈО дека Иницијативата е беспредметна кога уште не е доставена

А1он
Како ЈО ја оцени Иницијативата дека е беспредметна и неоснована и како процени дека Комисијата за спрежување корупција при анализа на предметот немала пред себе
Македонија

Обвинителството и се налути на Антикорупциска заради „Труст“: Иницијативата е беспредметна и непотребна

А1он
Јавното обвинителство ја оценува како целосно беспредметна и непотребна иницијативата на Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со конфискацијата на имотот во предметот
Македонија

Ајро и Бубевски: Сите наводи во кривичната пријава од Државното правобранителство за предметот „Труст“ ги отфрламе како невистинити

А1он
Сите наводи во кривичната пријава поднесена од Државното правобранителство, а која се однесува на постапката за конфискација на имотот во предметот „Труст“ целосно ги отфрламе
Македонија

Врховен му ја потврди 4,8-годишната казна на Сеад Кочан за „Труст“

Кристијан Ландов
Врховниот суд ја потврди 4,8-годишната казна на Сеад Кочан за случајот „Труст“ која Апелација му ја намали од изречените 6 години од Кривичниот суд. Пресудата
Македонија

Сеад Кочан иако требаше, се уште не се пријавил во Идризово

Виктор Јованов
Бизнисменот Сеад Кочан по вчерашната одлука со која се одбива неговото барање и жалбата за одложување на затворската казна, не се појавил во затворот Идризово.
Македонија

Кочан мора веднаш во затвор, не успеа да ја одложи казната

Виктор Јованов
Кривичниот суд во Скопје по втор пат го одби барање на Сеад Кочан за одложување на затворската казна од 4 и пол години која му
Македонија

Одбиено барањето на Кочан за одложување на затворската казна

А1он
Судија за извршување санкции при Основниот кривичен суд – Скопје го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан поради здравствени причини да му биде одложено издржувањето
Македонија

Асани: Се изготвуваат решенија за преземање на одземениот имот на Сеат Кочан

А1он
Минатата недела во Агенцијата за управување со одземен имот стаса правосилна пресуда во врска со одземениот имот на Трансмет и Сеат Кочан. Изготвени се 26
Македонија

Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање

А1он
Додека нема одлука од судија за извршување санкции по барањето на Сеад Кочан за одложување на издржувањето на затворската казна од четири години и осум
Македонија

Кривичен го одби барањето на Кочан за одложување на затворската казна

Виктор Јованов
Кривичниот суд во Скопје ја одби жалбата на Сеад Кочан за одложување на затворската казна од 4 години и 8 месеци која му беше изречена