sead kocan

Македонија

Министерството за правда одлучи оваа година да не предложи листа за новогодишни помилувања

А1он
По консултација со Управата за извршување на санкциите, Министерството за правда одлучи оваа година да не проследи предлог за новогодишни групни помилувања, односно листата целосно
Македонија

„Идризово“ бара казната на Сеад Кочан да се намали за шест месеци, Маричиќ размислува пред да го прати предлогот до Пендаровски

Кристијан Ландов
Затворот „Идризово“ предлага затворската казна на бизнисменот Сеад Кочан да се намали за шест месеци, а министерот за правда, Бојан Маричиќ и натаму го разгледува
Македонија

Кочан може да излезе од затвор две години порано, ако Пендаровски реши да му скрати половина од казната

Бизнисменот Сеад Кочан е на листата со затвореници кои бараат помилување од претседателот Стево Пендаровски. Списокот е доставен до Министерството за правда, од каде, потоа
Македонија

Врховен му ја потврди 4,8-годишната казна на Сеад Кочан за „Труст“

Кристијан Ландов
Врховниот суд ја потврди 4,8-годишната казна на Сеад Кочан за случајот „Труст“ која Апелација му ја намали од изречените 6 години од Кривичниот суд. Пресудата
Македонија

Алфите го однесоа Кочан во Идризово

Васко Маглешов
Сеад Кочан од вечерва е во затворот Идризово. Полициските „алфи“ го спровеле во затворот, откако претходно судот му го одбил барањето да му ја одложи
Македонија

Кочан e во болница, бара ново одлагање на казната

Васко Маглешов
Кривичниот суд потврди дека добиле ново барање од бизнисменот Сеад Кочан за одлагање на затворската казна. „А1 он“ дознава дека Кочан е сместен во приватна
Македонија

Истекоа сите рокови, Сеад Кочан повторно не се појави во Идризово

Васко Маглешов
Утрово во 8 часот Управата на затворот во Идризово повторно го известила судијата за извршување санкции при Кривичниот суд во Скопје дека осудениот бизнисмен Сеад
Македонија

Сеад Кочан иако требаше, се уште не се пријавил во Идризово

Виктор Јованов
Бизнисменот Сеад Кочан по вчерашната одлука со која се одбива неговото барање и жалбата за одложување на затворската казна, не се појавил во затворот Идризово.
Македонија

Кочан мора веднаш во затвор, не успеа да ја одложи казната

Виктор Јованов
Кривичниот суд во Скопје по втор пат го одби барање на Сеад Кочан за одложување на затворската казна од 4 и пол години која му
Македонија

Асани: Се изготвуваат решенија за преземање на одземениот имот на Сеат Кочан

А1он
Минатата недела во Агенцијата за управување со одземен имот стаса правосилна пресуда во врска со одземениот имот на Трансмет и Сеат Кочан. Изготвени се 26