bojan maricic

Македонија

(ВИДЕО) „Вицепремиере зошто сега не намигнувате?“: ВМРО-ДПМНЕ ја блокира седницата и бара оставка од Маричиќ

Орце Костов
Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ предводени од Дафина Стојановска која побара збор процедурално,застанаа зад неа на собраниската говорница и побараа оставка од вицепремиерот Бојан Маричиќ кој таа
Македонија

Маричиќ ги демантира обвинувањата од пратеничката Дафина Стојаноска

А1он
Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ попладнево демантираше дека на пратеничката Дафина Стојаноска и испратил вербална или гестикулативна порака на денешната собраниска седница за пратенички
Македонија

Дафина Стојановска: Не му е ова првпат, Маричиќ заборава дека не е во филм за возрасни

Орце Костов
„Денес, и не за прв пат, вице-премиерот за европски прашања, позади микрофон и позади камери, недолично довикуваше и се однесуваше кон пратеничка“, изјави пред медиумите
Македонија

Милошоски до Маричиќ: Кога си неизживеан вицепремиер, умислен мачомен и без срам провоцираш жена, сопруга и пратеничка со недоличен сексизам

Орце Костов
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски со Фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди пратеничката Дафина Стојаноска.
Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ и испрати бакнежи на пратеничката Дафина Стојановска: „Лигав еден, како не ти е срам“

Орце Костов
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска за време на седницата за пратенички прашања зема збор процедурално за да и се обрати на министерката за труд и
Македонија

Маричиќ: Или цело ВМРО-ДПМНЕ ќе даде поддршка под одредени услови или ќе гласаат само некои пратеници

Орце Костов
Постојат два начини да се стигне до мнозинство во Собранието од 80 пратеници со кое ќе измени Уставот, а со тоа ќе продолжат и преговорите
Македонија

Маричиќ: Бугарија нема да извади нови барања ако го промениме Уставот до ноември

Орце Костов
Ако Собранието ги изгласа уставните измени до крајот на ноември, Македонија ќе има три комплетирани задачи: завршени уставни измени, завршен скрининг и усвоени патокази од
Македонија

Маричиќ и Османи не губат надеж: Амандманите во Собрание до крај на јули со претходен договор со ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов
Вицепремиерот за евроинтеграции, Бојан Маричиќ очекува Владата да процени кога е најдобар момент да ја пушти иницијативата за уставни имени во Собрание. – Очекувам владата
Македонија

Маричиќ: Подготвени сме за работни групи со опозицијата за имплементација на идејата за уставните измени

А1он
Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека премиерот Димитар Ковачевски имал јасна позиција и понуда до опозицијата – веднаш да се гласа за потребата
Македонија

Маричиќ: Поставувањето на Груби за координатор за Коридорот 8 е поради потребата од посилна координација

А1он
Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ денеска изјави дека проектот за Коридотор 8 е најважниот инфраструктурен проект на оваа Влада и оти сите вложуваат максимални напори