milena stevanovic

Македонија

(ВИДЕО) Стевановиќ и Маричиќ: Реформите ни носат системски промени и европски фондови

А1он
Во заедничката изјава за медиумите, Милена Стевановиќ и Бојан Маричиќ од листата на кандидати за пратеници во Изборната единица 1, порачуваат дека „реформите ни носат
Македонија

(ВИДЕО) Стевановиќ: Пендаровски е човек со интегритет, државнички став, план и визија за европска иднина на земјата

А1он
Поминаа две недели од изборната кампања, а граѓаните видоа дека Силјановска нема план, а нема ниту свој став, таа е продолжена рака на Христијан Мицкоски.
Македонија

Стевановиќ: Болничарката од Инфективна од денеска го прима лекот против конго-кримска треска

Орце Костов
Инфективната клиника го доби лекот рипавирин наменет за тешка форма на конго кримска хеморагична треска, а од утрово го прима заболената болничарка од истата клиника.
Македонија

Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ станува дел од Извршниот одбор на СДСМ

А1он
Освен директорката на Клиниката за пластична хирургија за пластична хирургија, Софија Пејкова, и директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ станува дел од Извршниот одбор на