infektivna

Македонија

Филипче се сретна со сестрите од Инфективна, кои поднесоа барање за отказ: Ќе направам се за да ги мотивирам здравствените работници

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче утрово остварил средба со сестрите од Инфективна клиника, за кои синоќа на социјалните мрежи беше објавено дека поднеле барање за
Македонија

Главната медицинска сестра на Инфективна, Зорица Љубичиќ Митиќ, дала отказ заедно со уште две колешки

А1он
Главната медицинска сестра на скопската Инфективна клиника, Зорица Љубичиќ Митиќ, вчера дала отказ на работното место, а тоа во изминатата недела го сториле уште две
Македонија

Зорица Љубичиќ, главната сестра на Инфективна: Да ги почитуваме мерките, секој живот е важен

А1он
Главната медицинска сестра на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, Зорица Љубичиќ, во порака до граѓаните апелира да се почитуваат заштитните мерки против ширењето
Македонија

Инфективната клиника доби „УВ Гард“ за дезинфекција од вируси и бактерии, донација од иноваторите Поцков и Глигоров

А1он
Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби денеска доби „УВ Гард“ – уред со УВ зраци за дезинфекција на површини и воздух од вируси
Македонија

Пендаровски до вработените на Инфективна: Издржете одговорно и професионално во оваа битка, сите сме со вас

А1он
Претседателот Стево Пендаровски преку видео врска оствари разговор со директорката и со дел од вработените медицински лица на Инфективната клиника во Скопје при што беше
Македонија

На Клиниката за инфективни болести строго се почитуваат препораките за употреба на лична заштитна опрема од здравствените работници

А1он
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) вчера извршил вонреден инспекциски надзор во Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби и притоа не се констатирани никакви
Видео Македонија

ВИДЕО: Жена на 50 години која утрово дошла од Италија е првата заболена од коронавирус во земјава

Мери Јордановска
Жена родена во 1970 година, која еден месец престојувала во Италија и таму била болна во последниве две недели е првата заболена од коронавирусот во
Македонија

Прв случај на заболен од коронавирус во Македонија

Мери Јордановска
Жена, повратник од Италија е првата заболена од коронавирус во Македонија, дознава А1он. Се очекува информацијата да биде потврдена од страна на министерот за здравство
Македонија

Пациентот со западнонилска треска на Инфективната клиника и натаму во тешка состојба

А1он
Шеесет и шестгодишниот пациент заразен со западнонилска треска, кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје, се уште е во тешка здравствена состојба
Македонија

Нема хоспитализирани лица од труењето со храна во „ДМ“, пуштени и четворица од хоспитализираните од труењето од „Седмица“

А1он
Од Клиниката за инфективни болести информираат дека кај нив нема хоспитализирани лица од вчерашното труење со храна во гостилница „ДМ“ во Скопје. Лекарска помош, вчера