pacientka

Македонија

Болничарката од Инфективна која заболе од конго-кримска хеморагична треска е во стабилна состојба

Орце Костов
Состојбата на болничарката од Инфективната клиника која заболе од конго-кримска хеморагична треска е стабилна. Доктор Добринка Наунова Јовановска од Инфективната клиника објасни дека параметрите кај
Македонија

Родилката која се фрли од прв кат на Гинекологија се бори за живот: Не сакаше да го дои бебето и беше вознемирена

Орце Костов
Триесет и деветгодишната жена која синоќа се обиде да си го одзеде животот фрлајќи се од првиот кат на Клиниката за гинекологија два дена откако