pacient

Македонија

Стевановиќ: Пациентот од Велес е во добра состојба, можно е да се заразил од крлеж додека рибарел на Вардар

Орце Костов
Четириесет и двегодишниот велешанец кој е позитивен на конго кримската хеморагична треска, е во добра општа состојба и е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести
Македонија

Трагедија во Скопје: Во несреќен случај загина пациент од болница за геријатрија

А1он
Скопската полиција денеска извести дека вчера во 18.15 година во СВР Скопје е пријавено дека во Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“