zagina

Спорт

Загина светскиот рекордер Келвин Киптум

А1он
Кенискиот атлетичар Келвин Киптум (24) актуелниот светски рекордер во маратон, загина во неделата во сообраќајна несреќа, објавија светските медиуми. Смртта ја констатирала локалната полиција во
Свет

Во Италија: Тинејџерка отиде на прошетка и не се врати, пронајдена е мртва во планина

А1он
Тинејџерка (16) од Германија била пронајдена мртва во снег за време на семеен одмор во Јужен Тирол, Италија. Таа излегла на прошетка од која не
Свет

Германија: Загина возачот кој со камионот влета во толпата на протестот на фармерите

А1он
Возач на камион кој со своето возило влетал во толпа за време на протестот на земјоделците на автопат во Германија загина на местото на несреќата,
Македонија

Државниот трудов инспекторат утре ќе го комплетира извештајот за трагедијата на фармата во светиниколско

А1он
Инспектори од Државниот инспекторат за труд (ДИТ) вчера излегоа на терен по трагедијата во свињарска фарма во светиниколското село Амзабегово, во која еден работник на
Регион

Петнаесетгодишно момче загина oд струен удар на пруга во Ваљево

А1он
Петнаесетгодишно момче загина во близина на железничката пруга во Ваљево, откако се качило на вагон на железничката станица и се фатило за електричен кабел, соопштија
Македонија

Еден загинат, неколкумина повредени во сообраќајка близу Битола

А1он
МВР извести дека вчера во 18.53 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Битола – Маково се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило
Македонија

Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

А1он
Полицијата извести дека на автопатот Скопје-Велес, денеска околу 14.45 часот било пронајдено излетано возило „форд фокус”. Во несреќата, починал возачот П.Д.(59) од Велес, кој вчера
Македонија

Загина велосипедист на регионалниот пат Осломеј-Кичево

А1он
Полицијата извести дека во ОВР Кичево е пријавено дека на регионалниот пат Осломеј-Кичево, кај место викано „Ѓубриштето“, камион „мерцедес“ управуван од К.К.(26) од кичевското село