motociklist

Македонија

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

А1он
На 27.10.2022 во 1.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане, мопед со кумановски регистарски ознаки, управуван од
Uncategorized

Загина мотоциклист во сообраќајка кај Кочани

А1он
На 11.8.2022 во 18.55 часот било пријавено дека на експресниот пат во изградба Кочани-Крупиште кај клучката за с.Спанчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно
Македонија

Повреден мотоциклист од светиколското село Ерџелија

А1он
На 2.8.2022 околу 19.10 часот во ОВР Свети Николе било пријавено дека на локалниот пат с.Мустафино – с.Ерџелија, светиниколско, Ј.Р.(44) од с.Ерџелија, управувајќи мотоцикл „хонда“,
Македонија

Автомобил и мотор се судрија во Струга, тешко повреден мотоциклистот

А1он
Синоќа во полициската станица Струга било пријавено дека на улицата Партизанска во градот се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „кимко“, управуван од Л.К.(31) од селото
Македонија

Во јули и август санкционирани 1.529 мотоциклисти, 326 немале возачка

А1он
Секторот за сообраќајни работи во Одделот за униформирана полција при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот