kriva-palanka

Македонија

Пуштен патот Крива Паланка -Деве Баир, Николовски најави повеќе нови проекти

А1он
На денешното пуштање на државниот пат Крива Паланка – Деве Баир како најголем завршен проект на Владата во овие години во овој регион, министерот Љупчо
Македонија

Наум Поцев го фати чесниот крст од водите на Крива Река

А1он
Наум Поцев од Крива Паланка е среќникот што годинава го извлече крстот од осветените води на Крива Река. Чествувањето на денешниот голем христијански празник Водици-Богојавление
Македонија

Селото Дренак во кривопаланечко десетина дена е отсечено поради снегот

А1он
Дел од планинските села во Крива Паланка и Ранковце се уште се справуваат со проблемите кои настанаа со врнежите од снег. Селото Герман, Општина Ранковце,
Македонија

Седумдесет и шестгодишен жител на Крива Паланка убиен во неговиот дом

А1он
Седумдесет и шестгодишниот жител на Крива Паланка кој завчера бил пронајден починат во својот дом бил убиен, соопшти МВР по извршената обдукција. „На 21.11.2023, по
Македонија

Голем пожар на градската депонија во Крива Паланка

А1он
– Гори градската депонија во Крива Паланка, пожарот настанал околу два часот утрово, а бидејќи, според информациите од Територијалната противпожарна единица од Крива Паланка, настанал
Македонија

ВИДЕО: Големи свлечишта и оштетени патишта од поплавата во Крива Паланка, селото Трново е отсечено

А1он
По синоќешните поплави во Крива Паланка предизвикани од големото невреме и поројните врнежи од дожд, денеска на терен се распоредени сите екипи од општинските служби,
Македонија

АМСМ: Во прекин локални патишта во Крива Паланка, на граничниот премин Богородица за излез се чека околу 30 минути

А1он
Поради излевање на Крива Река, во прекин ќе бидат локалните патишта од Крива Паланка кон селата Варовиште и Градец. Во кумановското село Пчиња има собрани
Македонија

ВИДЕО: Силното невреме во Крива Паланка однесе мостови, поплавени се домови, има огромна материјална штета

А1он
Големото невреме и поројните дождови што ја зафатија Крива Паланка предизвикаа дотекување на доловите и излевање на реките. Однесени се пешачки мостови, поплавени неколку домови,
Uncategorized

Честитка од 3.000 денари од градоначалникот Сашко Митовски за матурантите во Крива Паланка

Орце Костов
Mатурантите од единственото средно училиште во Крива Паланка, СОУ “Ѓорче Петров” добија по 3.000 денари од буџетот на општината како честитка од градоначалникот Сашко Митовски