kriva-palanka

Македонија

ВИДЕО: Големи свлечишта и оштетени патишта од поплавата во Крива Паланка, селото Трново е отсечено

А1он
По синоќешните поплави во Крива Паланка предизвикани од големото невреме и поројните врнежи од дожд, денеска на терен се распоредени сите екипи од општинските служби,
Македонија

АМСМ: Во прекин локални патишта во Крива Паланка, на граничниот премин Богородица за излез се чека околу 30 минути

А1он
Поради излевање на Крива Река, во прекин ќе бидат локалните патишта од Крива Паланка кон селата Варовиште и Градец. Во кумановското село Пчиња има собрани
Македонија

ВИДЕО: Силното невреме во Крива Паланка однесе мостови, поплавени се домови, има огромна материјална штета

А1он
Големото невреме и поројните дождови што ја зафатија Крива Паланка предизвикаа дотекување на доловите и излевање на реките. Однесени се пешачки мостови, поплавени неколку домови,
Uncategorized

Честитка од 3.000 денари од градоначалникот Сашко Митовски за матурантите во Крива Паланка

Орце Костов
Mатурантите од единственото средно училиште во Крива Паланка, СОУ “Ѓорче Петров” добија по 3.000 денари од буџетот на општината како честитка од градоначалникот Сашко Митовски
Македонија

„Шамарите“ од градоначалникот за полицаецот стигнаа до премиерот: Институциите ќе бидат непристрасни

Кристијан Ландов
Премиерот Димитар Ковачевски уверува дека градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски, ќе биде казнет ако му удирал шамари на полицаецот вработен во ПС Крива Паланка,
Македонија

Градоначалникот Митовски: Не сум го удрил полицаецот Стоевски, МВР нека го расчисти случајот

Орце Костов
Градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски тврди дека не го удрил полицаецот Кристофер Стоевски, вработен во ПС Крива Паланка и дека во никој случај не
Македонија

Полицаец сведочи како бил шамаран од градоначалникот на Крива Паланка: Беше во алхохолизирана состојба

Кристијан Ландов
Полицаецот вработен во ПС Крива Паланка, Кристофер Стоевски, тврди дека бил натепан од градоначалникот на општината, Сашко Митовски. Откако се разви полемика дали настанот навистина
Култура

Министерството за култура ги стопира средствата за фестивалот во Крива Паланка поради Аца Лукас

А1он
Буџетските средства наменети за Здружението за културни и уметнички дејности „Џој Фест” од Крива Паланка, ќе бидат стопирани, бидејќи во апликацијата до Министерството за култура