sasko mitovski

Uncategorized

Честитка од 3.000 денари од градоначалникот Сашко Митовски за матурантите во Крива Паланка

Орце Костов
Mатурантите од единственото средно училиште во Крива Паланка, СОУ “Ѓорче Петров” добија по 3.000 денари од буџетот на општината како честитка од градоначалникот Сашко Митовски
Македонија

Прекршочна за „боксовите“ од градоначалникот за полицаецот во Крива Паланка

Кристијан Ландов
Случајот за боксовите од градоначалникот на Крива Паланка Сашо Митовски кон полицаецот Кристофер Стоевски стигна и на пратенички прашања во Собрание. Пратеникот Бојан Стојаноски од
Македонија

Петрушевски: Градоначалникот на Крива Паланка е избран да се грижи за народот, а не да тепа граѓани

А1он
Насилството стана белег на СДС и нивните функционери. Навредуваат, етикетираат, а сега веќе почнаа и да тепаат граѓани. За жал најдобар пример за тоа е
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот на Крива Паланка после нападот на полицаецот не е достоен да ја врши функцијата

А1он
Власта се обидуваше да го сокрие скандалот со градоначалникот на Крива Паланка кој нападнал полицаец. Но ваков скандал не може да се сокрие. Насилството се
Македонија

МВР најави одговорност за градоначалникот на Крива Паланка поради шамарите кон полицаец

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека е расчистен случајот со нападот на градоначланикот на Крива Паланка на полициски службеник. Од МВР велат дека по пријавата
Македонија

Спасовски: Бараме оставка од градоначалникот на Крива Паланка кој нападна полицаец

А1он
Целата јавност имаше прилика да чуе и да дознае за скандалозното и насилно однесување на градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски.Сашко Митовски, пијан физички нападнал
Македонија

Градоначалникот Митовски: Не сум го удрил полицаецот Стоевски, МВР нека го расчисти случајот

Орце Костов
Градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски тврди дека не го удрил полицаецот Кристофер Стоевски, вработен во ПС Крива Паланка и дека во никој случај не