kriva-palanka

Македонија

Градоначалникот Митовски: Не сум го удрил полицаецот Стоевски, МВР нека го расчисти случајот

Орце Костов
Градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски тврди дека не го удрил полицаецот Кристофер Стоевски, вработен во ПС Крива Паланка и дека во никој случај не
Македонија

Полицаец сведочи како бил шамаран од градоначалникот на Крива Паланка: Беше во алхохолизирана состојба

Кристијан Ландов
Полицаецот вработен во ПС Крива Паланка, Кристофер Стоевски, тврди дека бил натепан од градоначалникот на општината, Сашко Митовски. Откако се разви полемика дали настанот навистина
Култура

Министерството за култура ги стопира средствата за фестивалот во Крива Паланка поради Аца Лукас

А1он
Буџетските средства наменети за Здружението за културни и уметнички дејности „Џој Фест” од Крива Паланка, ќе бидат стопирани, бидејќи во апликацијата до Министерството за култура
Македонија

Празнични денови исполнети со семејно насилство, истепани сопруги, брат и син

А1он
Маж од Крива Паланка е приведен бидејќи ја истепал својата сопруга, друг кривопаланчанец е приведен затоа што го истепал својот брат, неготинчанец ја истепал својата
Култура

Богата предновогодишна културна програма во Крива Паланка

А1он
Со музички, сценски и забавни активности за сите генерации, локалната самоуправа на Општина Крива Паланка годинава ќе ја организира досега најбогатата предновогодишна културна програма. Програмата
Македонија

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он
Во казино во Крива Паланка синоќа физички биле нападнати три лица. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, нападот го пријавил 33-годишниот З.А. од село
Македонија

Царовска од Крива Паланка: Социјалниот дијалог даде резултати, 1400 ученици во дуално образование

А1он
Социјалниот дијалог којшто го започнавме во оваа календарска година со општините, училиштата и компаниите на локално ниво, со цел постигнување струки коишто се барани во