gevgelija

Македонија

Гевгеличанец продавал „трева“ што ја украл од полицијата и се заканувал дека ќе ги убие полицајците што го апселе

А1он
Постапувајќи по поднесена кривична пријава, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице од Гевгелија, а за сторени
Македонија

Детските градинки во општина Гевгелија фунционираат без проблем

А1он
Во шесте детски градинки на територијата на општина Гевгелија, кои функционираат во состав на јавната општинска установа „Детска радост“ по отворањето, децата се згрижуваат без
Македонија

12 чешки полицајци се заразиле со коронавирус на македонско-грчката граница

А1он
Дванаесетте странски државјани кои во Гевгелија се заразиле со Ковид-19 се полицајци од Чешка кои работат на обезбедување на македонско-грчката граница, информираат од Министерството за
Македонија

Во Гевгелија ќе се постави монтажна модуларна болница

А1он
Општинскиот кризен штаб ја поддржа иницијативата за поставување монтажна модуларна болница во Гевгелија која ќе функционира во рамки на регионалните Ковид центри во земјава, како
Македонија

Одѕивот на гласачите до 17 часот во Гевгелија 52,35 отсто, во Валандово и Дојран околу 46 отсто, во Богданци 40 отсто

А1он
Во Гевгелија одѕивот на гласачите до 17 часот изнесува 52,35 отсто, соопшти локалната изборна комисија. Вкупно 10.008 гевгеличани излегле на гласачките места и во фер,
Македонија

Во Гевгелија позитивно решени околу 90 отсто од барањата за легализација на дивоградби

А1он
Во периодот од 1 март 2011 до истекот на претходниот месец,или поточно за нешто повеќе од девет години, во Одделението за урбанизам на Општина Гевгелија
Македонија

Пронајдени 142 мигранти во товарно возило, кривични пријави за двајца гевгеличани

А1он
Регионалниот центар за Гранични работи Југ поднесе кривична пријава против Б.А.(40) и К.Ѓ.(27) двајцата од Гевгелија, осомничени за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“. На 10.06.2020
Македонија

Пронајдени 142 мигранти во камион со бугарски регистарски ознаки

А1он
Вкупно 142 мигранти се пронајдени вчера во товарно возило „ман“ на автопатот Гевгелија – Скопје, соопшти МВР. Возилото, со бугарска регистарска ознака, кое се движело
Македонија

60 полицајци на служба во Гевгелија од денес во изолација поради позитивен колега – странец

Маја Илиевска-Пачемска
Околу шеесетмина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија, поради постојаната опасност од нов мигрантски бран, од денес се во изолација. Министерот за здравство
Магазин

Двајца млади стоматолози од Гевгелија одржаа концерт како поддршка за нивните колеги доктори

А1он
Двајцата млади стоматолози Александар Петковски и Томе Каркалашев од Гевгелија одржаа акустичен концерт како поддршка за нивните колеги доктори. Со своите гитари и листа од