gevgelija

Македонија

Петкова: Се обидоа да го прикријат насилството над десетмесечно бебе, Тренчовска и директорката да си поднесат оставки

А1он
Министерството за труд и социјална политика на Тренчовска и градинката во Гевгелија првин со молк и обид за прикривање брутално насилство врз десетмесечно бебе, а
Македонија

Дали директорката на градинката и министерката Тренчевска ги виделе фотографиите од брутално истепаното бебенце прашува ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Дали директорката на детската градинка Цветови и министерката Тренчевска ги виделе фотографиите од брутално истепаното бебенце? Или политички се принудени да глумат како да не
Македонија

Градинката од Гевгелија демантира: Не се работи за насилство, детето е повредено во игра

А1он
Градинката „Детска радост“ од Гевгелија во демант на обвинувањата што денеска ги објави пратеничката Ангелина Петкова тврди дека во клонот „Цветови“ немало насилство над детето,
Македонија

Гевгеличанец пронајден мртов во неговиот дом

А1он
Гевгелиската полиција вчера попладне добила пријава дека во неговиот дом во градот бил пронајден мртов 60-годишниот В.Д. информираат од Министерството за внатрешни работи. Лекар од
Македонија

Импровизирана лабораторија за производство на марихуана откриена во куќа во Гевгелија, притвор за едно лице

А1он
Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Неовластено производство
Македонија

ВИДЕО: Сопственик на ресторан во плач по казната од 7000 евра за гости со лажни ковид сертификати

А1он
Сопственик на ресторан од Гевгелија заработи казна од 7000 евра од финасиската полиција поради четири гости кои биле со лажни ковид сертификати. Сопственикот на ресторанот
Македонија

47.095 евра, 603.000 денари и 250 швајцарски франци заплени Финансиската полиција при претрес на дом на лажен адвокат

А1он
47.095 евра, 603.000 денари и 250 швајцарски франци се запленети при претрес на дом во Гевгелија, информираат од Управата за финансиска полиција. „Постапувајќи по добиени
Македонија

Кривични пријави за поранешна директорка и двајца раководители во гевгелиски „Комуналец“

А1он
Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство во Гевгелија поднесе кривична пријава против У.В. (61), П.Б. (48) и М.П. (53) поради постоење на
Македонија

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претрес на дом во Гевгелија бил пронајден хероин. „Денеска (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР