gevgelija

Македонија

Гевгеличанец пронајден мртов во неговиот дом

А1он
Гевгелиската полиција вчера попладне добила пријава дека во неговиот дом во градот бил пронајден мртов 60-годишниот В.Д. информираат од Министерството за внатрешни работи. Лекар од
Македонија

Импровизирана лабораторија за производство на марихуана откриена во куќа во Гевгелија, притвор за едно лице

А1он
Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Неовластено производство
Македонија

ВИДЕО: Сопственик на ресторан во плач по казната од 7000 евра за гости со лажни ковид сертификати

А1он
Сопственик на ресторан од Гевгелија заработи казна од 7000 евра од финасиската полиција поради четири гости кои биле со лажни ковид сертификати. Сопственикот на ресторанот
Македонија

47.095 евра, 603.000 денари и 250 швајцарски франци заплени Финансиската полиција при претрес на дом на лажен адвокат

А1он
47.095 евра, 603.000 денари и 250 швајцарски франци се запленети при претрес на дом во Гевгелија, информираат од Управата за финансиска полиција. „Постапувајќи по добиени
Македонија

Кривични пријави за поранешна директорка и двајца раководители во гевгелиски „Комуналец“

А1он
Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство во Гевгелија поднесе кривична пријава против У.В. (61), П.Б. (48) и М.П. (53) поради постоење на
Македонија

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претрес на дом во Гевгелија бил пронајден хероин. „Денеска (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР
Македонија

Пожарот во Гевгелија ја зафати граничната караула на АРМ, изгоре полициско возило

А1он
Пожарот во Гевгелија зафати огромна површина борова шума, а поради ветрот истиот се прошири до грчката територија, зафаќајки ја и граничната караулата на АРМ, каде
Видео Македонија

ВИДЕО: Огромен пожар кај границата во Гевгелија, во близина на бензинска и хотел

Кристијан Ландов
Три часа гори борова шума близу граничниот премин Богорица, зад хотелот „Фламинго“. Во близина има и бензинска пумпа на „Окта“, за која засега нема опасност
Македонија

Болните деца во Гевгелија се негативни на Ковид-19, ќе се испитува што ја предизвикало инфекцијата

А1он
Тим од Клиниката за детски болести од Скопје денеска во Гевгелија заедно со тамошните лекари во Општата болница ќе испитуваат од каква респираторна инфекција заболеле