gevgelija

Македонија

Побарана казна од илјада евра за непочитување на полицискиот час во Гевгелија​

А1он
Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе предлог за изрекување казна од 1 000 евра против едно лице за нарушување на полицискиот час. – Обвинетиот, на 26
Македонија

Вандализам во Гевгелија за време на полицискиот час

А1он
Невиден вандализам се случичил синоќа во Гевгелија на централното градско шеталиште каде за време на полицискиот час од страна на непознати сторители биле искршени повеќе
Македонија

Гевгелија разгледува можност за ограничување на влезот од соседна Грција

А1он
Советот на Општина Гевгелија на денешната седница ќе расправа за воведување мерки за ограничување на влегување на граѓаните од соседна Грција кои масовно доаѓаат во
Македонија

(ВИДЕО) Царовска и Шкријељ во Гевгелија: Продолжуваме да го јакнеме стандардот на повозрасните

А1он
Царовска и Шкриељ денеска се сретнаа со пензионерите во Гевгелија со кои разговараа за актуелните прашања поврзани со повозрасните граѓани како и за исплатеното зголемување
Македонија

(ВИДЕО) Мицковски: За еден месец рангирањата покажуваат хибриден режим, најкорумпиран систем и одлив на мозоци

А1он
Она што можам ние како ВМРО-ДПМНЕ да го вклучиме во нашата предизборна програма, но и онака кое што цениме дека практично ќе дојде како корисен
Македонија

Пронајдени 14 мигранти во возило на автопатот Гевгелија -Демир капија

А1он
Полицијата синоќа пронашла 14 мигранти при контрола на возило на автопатот Гевгелија -Демир Капија и го уапсила возачот С.А. (25) од скопското село Студеничани. Дванаесет
Македонија

Гевгелиските советници повторно негативно се изјаснија за геолошки истражувања на Кожуф

А1он
Советот на Општина Гевгелија уште еднаш даде негативно мислење на повтореното барање од Министерството за економија за доделување на концесија за детално геолошко истражување на
Култура

Мурал ја краси зградата во центарот на Гевгелија

А1он
На фасадата од станбената зграда на гевгелиското шеталиште, се појави муралот „Бакнеж“ – композиција што беше селектирана од страна на комисијата при Министерството за култура