gazi baba

Македонија

ВИДЕО: Да умреме како мажи, ама да не живееме како глувци – активисти од Гази Баба не дозволуваат депонија на штетен отпад

Искра Манојлоска
Граѓани и активисти ја преполнија општинската сала на Гази Баба и се спротивставија на планот за изградба на фабрика за преработка на опасен отпад. Тие
Македонија

Гази Баба забранува отворање нови фабрики-загадувачи во општината

А1он
Општина Гази Баба денеска спроведе Јавна расправа за Нацрт извештаите за Стратегиска оценка на животната средина за урбанистичките проекти вон опфат за уредување на земјиште
Македонија

Брачна двојка од Гази Баба нападната во својот двор поради долгови на синовите

А1он
66-годишен жител на скопската населба Гази Баба и неговата сопруга биле нападнати со тврди предмети од страна на двајца непознати напаѓачи, кои претходно го оштетиле
Македонија

Се тепале колеги во фабрика во Гази Баба

А1он
Двајца вработени во фабрика во скопската населба Гази Баба вчера се степале на работното место, соопшти полицијата. „На 13.04.2021 околу 08.00 часот во СВР Скопје
Македонија

ВИДЕО: Започна изградбата на нова спортска сала во ООУ „Кирил и Методиј“ во Стајковци

А1он
Во ООУ „Кирил и Методиј“ во село Стајковци денеска започна изградба на нова спортска сала, што ќе се простира на површина од 430 метри квадратни.
Македонија

ВИДЕО: Спасовски се вклучи во „Месец на хуманост – Гази Баба се грижи“

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се вклучи во акцијата „Месец на хуманост – Гази Баба се грижи“ за донирање во Општина Гази Баба
Македонија

ОУ „Крум Тошев“ добива енергетски ефикасна фасада, сите 11 основни училишта во Гази Баба се подготвени за настава

А1он
Основните училишта во општина Гази Баба се целосно подготвени за безбеден почеток на новата учебна година, со комбинирана настава во сите училишта, соопшти Општината. Секое
Македонија

(ВИДЕО) Димитријевиќ: Инвестираме уште повеќе во инфраструктурата во Гази Баба, за подобар живот на нашите сограѓани

А1он
„Локалната власт во општина Гази Баба и градската власт предводени од СДСМ, продолжува со засилена реализација на ветувањата дадени кон граѓаните. Континуирано инвестираме во инфраструктирата,
Македонија

Општина Гази Баба: Набавуваме 250 таблети за учениците, обезбедуваме еднакви услови за настава на сите деца

А1он
Општина Гази Баба отпочна со набавка на 250 таблети за децата кои немаат како да ја следат он лајн наставата. Целта е да ги надминеме
Македонија

ВИДЕО: Основните училишта во Гази Баба се подготвени за безбеден почеток на учебната година во двата модела

А1он
Сите 11 основни училишта во општина Гази Баба се подготвени за почеток на новата учебна година, велат од општината. По завршениот увид на сите основни