boban stefkovski

Македонија

СДСМ: Ништо од ветената Зелена Општина, денес Гази Баба тоне во шут и отпад

А1он
Бобан Стевковски ветуваше се и сешто. И брда и долини. Ветуваше спектакуларни инфраструктурни објекти во Гази Баба, за кои велеше, општината ќе ја направат најевропска.
Македонија

Левица: Стефковски ги остави учениците во Гази Баба без бесплатен превоз

А1он
На последната седница на Советот на општина Гази Баба, градоначалникот од ДПМНЕ, Бобан Стефковски, со кршење на Деловникот одби да го стави на на дневен
Македонија

Каевски: За две години локална власт ДПМНЕ и Стефоски во Гази Баба имаат нула резултати

А1он
После две години локална власт на ДПМНЕ во над 40 општини, градоначалниците на оваа партија имаат нула резултати. Ниту еден од ветените проекти во изборните
Македонија

Расчистен случајот со заканите кон градоначалникот на Гази Баба, поднесена кривична пријава

А1он
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска (15.09.2023) ги лишија од слобода С.М. , Ф.М. и М.М., во врска со пријавата
Македонија

Мицкоски: Ако Спасовски не го заштити Стефковски, ќе се самоорганизираме и ќе го заштитиме

А1он
При денешната посета на општина Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на заканите упатени кон градоначалникот на Гази
Македонија

Обновен споменикот на Горан Стојменовиќ во Инџиково

А1он
Обновен е споменикот на Горан Стојменовиќ во Инџиково информираше градночалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски. – Денес се реализираа активностите за чистење на споменикот
Македонија

Стефковски: Данела Арсовска не ја говори вистината и манипулира со граѓаните

А1он
Соочена со нискиот рејтинг како и со недостаток на реализација на ветените проекти, Данела Арсовска го претвори градот Скопје во центар за лаги, манипулации и
Македонија

Левица: Стефковски да ги обелодени фирмите со кои ќе го гради бетонското чудовиште, пред ние да ја информираме јавноста

А1он
Стефковски да ги обелодени фирмите со кои ќе го гради бетонското чудовиште, пред ние да ја информираме јавноста велат од Левица. – Вчера на прес-конференција
Македонија

Стефковски: Во Гази Баба не се води постапка за издавање на одобрение за градење високатници

А1он
Градоначалникот на општина Гази Баби реагираше на прес-конференцијата на партијата Левица која го обвини дека во општината се води постапка за издавање на одобрение за
Македонија

„Најдобар сте“: Изненадување од вработените за роденденот на Бобан Стефковски

Орце Костов
Градоналалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски го прослави 39-от роденден заедно со вработените кои му направиле пријатно изненадување. Од нив Стефковски добил роденденска торта