opstina gazi baba

Македонија

Стефковски: Тренчевска ја врати разрешената директорка

А1он
Попладнево во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информираше за тоа дека Министерката за труд и социјална
Македонија

Стефковски: Скандал – Преку медиумите дознав дека ни се одземени надлежностите за градинката

А1он
„Скандалозно и несериозно е тоа што Министерството за труд и социјална политика, преку соопштение до медиумите не извести дека ни ги одзема надлежностите за детската
Македонија

МТСП: Погрешен е пристапот за добивање на ситни политички поени на грбот на децата

А1он
„Остро го дематираме и отфрламе написот на градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски дека вработени во министерството за труд и социјална политика се под
Македонија

Стефковски: Вработените во МТСП се под голем политички притисок

А1он
Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира за „притисоци кон вработените во Министерство за труд и
Македонија

Стефковски го обвинува МТСП за тенденциозна постапка за одземање на ингеренциите врз „Детска радост“ откако претходно ја разреши директорката

Петар Клинчарски
Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски обвинува дека изминатите денови Министерството за труд и социјална политика започнало тенденциозна постапка за одземање на ингеренциите врз
Македонија

(ВИДЕО) Мујиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Стефковски водат хајка, незаконски разрешуваат директорка на градинка

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот на Гази Баба Бобан Стефковски водат политички мотивирана хајка против професионалните кадри во детските градинки. Повторно, Стефковски и ВМРО-ДПМНЕ преку прекршување на
Македонија

Стефковски бара Град Скопје да ги врати старите имиња на улиците во Гази Баба

А1он
Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски утрово поднесе Иницијатива до Град Скопје за враќање на старите имиња на улиците во општина Гази Баба. За
Македонија

Општина Гази Баба постави куќички за бездомните кучиња

А1он
Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира дека низ општина Гази Баба се поставени куќички за
Македонија

Каевски: Бараме одговорност за незаконските постапки на градоначалникот на Гази Баба,

А1он
Објавувањето на скандалот со незаконското постапување на градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски, повикува на институционална реакција и одговорност. Бараме од сите надлежни институции, вклучително и
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја партизираше општина Гази Баба и ја претвори во легло на непотизам

А1он
Освен што ништо не работи во првите месеци од мандатот, општинската администрација во Гази Баба предводена од ВМРО-ДПМНЕ е легло на непотизам рече на прес