opstina gazi baba

Македонија

(ВИДЕО) Мујиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Стефковски водат хајка, незаконски разрешуваат директорка на градинка

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот на Гази Баба Бобан Стефковски водат политички мотивирана хајка против професионалните кадри во детските градинки. Повторно, Стефковски и ВМРО-ДПМНЕ преку прекршување на
Македонија

Стефковски бара Град Скопје да ги врати старите имиња на улиците во Гази Баба

А1он
Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски утрово поднесе Иницијатива до Град Скопје за враќање на старите имиња на улиците во општина Гази Баба. За
Македонија

Општина Гази Баба постави куќички за бездомните кучиња

А1он
Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира дека низ општина Гази Баба се поставени куќички за
Македонија

Каевски: Бараме одговорност за незаконските постапки на градоначалникот на Гази Баба,

А1он
Објавувањето на скандалот со незаконското постапување на градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски, повикува на институционална реакција и одговорност. Бараме од сите надлежни институции, вклучително и
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја партизираше општина Гази Баба и ја претвори во легло на непотизам

А1он
Освен што ништо не работи во првите месеци од мандатот, општинската администрација во Гази Баба предводена од ВМРО-ДПМНЕ е легло на непотизам рече на прес
Македонија

Инцидент во општина Гази Баба, советник навредувал службеничка и сакал да ја тепа

А1он
Неколкумина советници од општина Гази Баба вчера морале да интервенираат и да спречат нивен колега физички да нападне службеничка во општината, соопшти МВР. „На 05.05.2021
Македонија

Кинеската амбасада донираше 310 таблети за учениците од општина Гази Баба

А1он
Кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо денеска на средбата со градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, донираше 310 технички уреди за децата кои немаат како да ја