darko kaevski

Македонија

(ВИДЕО) Каевски: Нова германска инвестиција за производство на електрични автомобили, македонската економија е конкурентна

А1он
Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. Владата предводена од СДСМ донесе
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: СДСМ реализира стратешки цели, ВМРО-ДПМНЕ блокира и го дели народот

А1он
Преку успешните, одговорни, државотворни политики на СДСМ, државата ги исполнува стратешките цели поставени уште на Денот на независноста.Република Северна Македонија денес е 30 земја членка
Македонија

Каевски: Одговорност за насилните протести мора да има, која е улогата на Драган Ковачки во неуспешното крваво сценарио?

А1он
Изминатите неколку денови се случија насилни протести, тензии но и обид за крваво сценарио за предизвикување етнички конфликт, кое не успеа. Главен режисер и сценарист
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: На ВМРО-ДПМНЕ и на проруската Левица не им успеаја крвавите сценарија

А1он
Собранието, храмот на демократијата е вистинското место за одлука околу заклучоците за последниот европски предлог за почеток на преговорите со ЕУ. Сите парламентарни партии имаат
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: СДСМ бара одговорност за насилството на протестите организирани од Мицкоски и Апасиев

А1он
СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието повредени се 47 полицајци, од
Македонија

Каевски: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

А1он
Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните интереси. Мицкоски
Македонија

Каевски: Поткопани се државните позиции во однос на Бугарија од страна на Христијан Мицкоски

А1он
Поткопани се државните по,зиции на Република Северна Македонија од страна на Христијан Мицкоски. На Конгрес на Европската народна партија каде што учествувал и Христијан Мицкоски,
Македонија

Каевска: Данела Арсовски со чудни и неосновани тужби се обидува да ја сокрие неработата

А1он
Арсовска се обидува преку неаргументирани, недокажани тужби да го тргне фокусот од нејзиното неработење, од тоа што за 6 месеци немаат буквално никакви проекти, тоа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Две домашни за Каевски, да го праша Ковачевски зошто дозволи фашизам во Битола и да се описмени

А1он
ВМРО-ДПМНЕ му ја дава првата домашна задача на Каевски. 1. Да го праша Ковачевски зошто дозволи промоција на фашизмот во Битола. 2. Каевски треба да
Македонија

Каевски: Државноста е изградена на антифашистичката борба, ВМРО-ДПМНЕ се обидуваше да ја ретушира историјата

А1он
Република Северна Македонија е изградена на темелите на антифашистичката борба и таа е дел од нашиот идентитет со којшто се гордееме. Денес ние сме суверена,