ams

Спорт

Мојсоски на прием во АМС им честита на каратистите за освоените медали на ЕП

А1он
Прием за медалистите од Европското првенство (ЕП) во карате денеска приреди директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Наумче Мојсоски, истакнувајќи оти четирите одличја
Спорт

Мојсовски: Со златните ракометарки, македонскиот ракомет има светла иднина

А1он
Агенцијата за млади и спорт денес организираше прием за македонските ракометни кадетки, кои го освоија првото место на Европскиот шампионат во Клаипеда, Литванија. – Голема
Спорт

Ангеловски и Пандев на прием во Агенцијата за млади и спорт

А1он
Историскиот пласман на европското првенство на македонската фудбалска репрезентација, како и долгогодишните успешни настапи на еден од најголемите фудбалски легенди беа повод Агенцијата за млади
Спорт

Мојсовски: Секој чекор на Георгиевски ќе добие поддршка од Агенцијата за млади и спорт

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес, уште еднаш потврди дека ќе му се овозможат максимални услови за подготовки на најдобриот македонски
Спорт

(ВИДЕО) Мојсовски: Три милиони евра од Буџетот ќе се насочат кон спортски субјекти

А1он
Три милиони евра, односно 184,5 милиони денари, пари од државниот Буџет, ќе се насочат кон спортските субјекти на кои им е издаден ваучер согласно Законот
Спорт

ВИДЕО: Наумоски и Мојсовски извршија увид во градежните работи на базенот во Ѓорче Петров

А1он
Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски и директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Наумче Мојсовски денеска извршија увид во градежните работи на
Спорт

(ВИДЕО) Мојсовски: Правиме законски решенија за спортистите да добијат право на пензија

А1он
Правиме законски решенија со кои овозможуваме поранешните, но и сегашните спортисти да добијат право на пензиски стаж, пензиско осигурување и пензија. Денес ја исправаме децениската
Спорт

Најдобрата македонска ракометна судиска двојка на прием во АМС

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски организираше прием за ракометната судиска двојка Начевски – Николов, кои со долгогодишното меѓународно учество на сите
Спорт

Агенцијата за млади и спорт нема да го признае изборното собрание на ФФМ

А1он
Агенцијата за млади и спорт во пресрет на утрешното Изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија, го повтори ставот дека собранието е незаконско и дека