ams

Спорт

Мојсовски: Секој чекор на Георгиевски ќе добие поддршка од Агенцијата за млади и спорт

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес, уште еднаш потврди дека ќе му се овозможат максимални услови за подготовки на најдобриот македонски
Спорт

(ВИДЕО) Мојсовски: Три милиони евра од Буџетот ќе се насочат кон спортски субјекти

А1он
Три милиони евра, односно 184,5 милиони денари, пари од државниот Буџет, ќе се насочат кон спортските субјекти на кои им е издаден ваучер согласно Законот
Спорт

ВИДЕО: Наумоски и Мојсовски извршија увид во градежните работи на базенот во Ѓорче Петров

А1он
Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски и директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Наумче Мојсовски денеска извршија увид во градежните работи на
Спорт

(ВИДЕО) Мојсовски: Правиме законски решенија за спортистите да добијат право на пензија

А1он
Правиме законски решенија со кои овозможуваме поранешните, но и сегашните спортисти да добијат право на пензиски стаж, пензиско осигурување и пензија. Денес ја исправаме децениската
Спорт

Најдобрата македонска ракометна судиска двојка на прием во АМС

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски организираше прием за ракометната судиска двојка Начевски – Николов, кои со долгогодишното меѓународно учество на сите
Спорт

Агенцијата за млади и спорт нема да го признае изборното собрание на ФФМ

А1он
Агенцијата за млади и спорт во пресрет на утрешното Изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија, го повтори ставот дека собранието е незаконско и дека
Спорт

Со 12,2 милиони денари реконструиран градскиот фудбалски стадион во Велес

А1он
По една година градежни работи заврши реконструкцијата на Градскиот фудбалски стадион „Зоран Паунов“ во Велес. Исто така, реконструиран е и фудбалскиот терен со трибини за
Спорт

АМС и НМСМ најавија соработка за унапредување на статусот и положбата на младите

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски и Бојан Петровски, претседател на Националниот младински совет потпишаа Меморандум за соработка, со цел унапредувањето на
Uncategorized Спорт

Десет клубови упатија барање до АМС за присуство и надзор на Собранието на СФМ

А1он
Десет спортски клубови кои се членови на СФМ јавно ги повикуваат претставниците од Агенцијата за млади и спорт да присуствуваат и вршат надзор на претстојното
Спорт

Агенцијата за млади и спорт нема да го признае Изборното собрание на ФФМ

А1он
Агенцијата за млади и спорт го смета претстојното Изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија за незаконско и нема да ги признание одлуките што евентуално