kaevski

Македонија

Каевски: Мицковски велеше дека додека е жив нема да го признае Преспанскиот договор, а сега нивниот министер казнува зошто не се сменети документите

А1он
Мицковски велеше дека додека е жив нема да го признае Преспанскиот договор, а сега пак нивниот министер реагира дека ќе ги казнувал граѓаните зошто не
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: Со СДСМ над 1.000 евра просечна плата и минимална плата од 600 евра во новиот мандат

А1он
Економските политики на СДСМ значат поголеми плати и повисок животен стандард на граѓаните. Просечната плата СДСМ успеа да ја покачи на историски највисоко ниво од
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: СДСМ поднесува законски измени за продолжување на важноста на возачките, сообраќајните и осигурителните полиси

А1он
Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе предлог за законски измени со кои возачките дозволи, сообраќајните дозволи, осигурителните полиси и сообраќајните книшки ќе им биде продолжена
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: За хаосот со ѓубрето во Скопје одговорноста е кај Мицкоски и градоначалниците на ДПМНЕ

А1он
Поради неспособноста на ДПМНЕ и кадрите на Мицкоски Скопје со денови буквално се дави во ѓубре. Преполни контејнери, нехигиена и диви депонии.Погледнете зад мене, каде
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: Пристапувањето кон ЕУ обезбедува пристап до европските фондови

А1он
СДСМ со своите одговорни политики посветено работи на реализација на стратешките цели на државата и граѓаните, поставени при осамостојувањето на државата. Станавме полноправна членка на
Македонија

Каевски: Секој што и мисли добро на државата треба да учествува на пописот

А1он
По цели 19 години, државата согласно сите меѓународни стандарди спроведува попис – најобемната и најважна статистичка операција. Подготвени се сите здравствени протоколи и преземени се
Македонија

Каевски: Законот за млади ќе ги штити нивните права и интереси

А1он
Законско решение за млади е потребно бидејќи тоа ќе ги штити нивните права и интереси и ќе овозможи регулација на младинските прашања, порача денеска директорот
Македонија

Нови шест милиони евра преку ваучер систем за развој на спортот во Македонија

А1он
Нови шест милиони евра од јануари 2019 година по системот на ваучери ќе им се доделуваат на спортистите, спортските клубови и федерации за развој на
Македонија

Дарко Каевски нов претседател на Социјалдемократската младина на Македонија

А1он
Социјалдемократската младина на Македонија денеска на конвенција го избра Дарко Каевски за нов претседател. Каевски беше единствен кандидат, а тој доаѓа на местото на досегашниот