soobrakaj

Македонија

Посебен режим на сообраќај во Скопје во сабота поради чествувањето на смртта на Гоце Делчев

А1он
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 04.05.2024 (сабота), поради одржување на манифестација по повод годишнината од смртта на македонскиот револуционер
Македонија

Паднато дрво го попречува сообраќајот на патот Делчево – Пехчево

А1он
Дождливото време проследено со ветар, попладнето предизвика проблеми на патните правци кои водат од Делчево кон Пехчево и Македонска Каменица. Поради паднато дрво во близина
Свет

Пропаѓале врски, бракови, бизниси – Италија ги укинува фотографиите од камерите за брзина во сообраќајот

А1он
Фотографирањето на возилата т.е. престапниците кои возат со преголема брзина е воспоставена пракса во голем дел од светот, но Италија одлучи дека го прекинува тој
Македонија

Поради генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ, утре посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека утре од девет до 12 часот, поради одржување на генерална проба во врска со 30-тиот Министерски совет на Организацијата
Македонија

Снег во Дебарско, прекини во снабдувањето со струја

А1он
Снежни врнежи кои го зафатија со поголем интензитет попладнево дебарскиот регион, направија снежна покривка во градот над 20 сантиметри, а на повисоките населени места таа
Македонија

Во прекин сообраќајот за тешки товарни возила на патот Струга – ГП „Ќафасан“

А1он
Од 17:20 чаот патниот правец Струга – ГП „Ќафасан“ е во прекин за тешки товарни возила, соопшти АМСМ. Од 16:15 часот целосно затворен за сообраќај
Македонија

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

А1он
Скопскиот сектор за внатрешни работи, односно Единицата за безбедност на патниот сообраќај, денеска во Скопје ќе преземе мерки за посебен сообраќаен режим поради меѓународниот фудбалски
Македонија

МВР во координација со Амбасадата на САД ќе спроведе вежба, затворени неколку улици во Скопје

А1он
Утре со почеток во 08.00 часот, Министерството за внатрешни работи во координација со Амбасадата на САД ќе спроведе вежба, при што од страна на Единицата