pelince

Македонија

Продолжува застојот на границите, се чека на Богордица, Табановце и на Пелинце

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини Табановце, Пелинце и Богородица се чека по еден час
Македонија

ВИДЕО: Гужви на границите, се чека и за влез и за излез

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира Автомотосојузот на Македонија. Фреквенцијата на возила е зголемена на граничните премини „Табановце“,
Македонија

Се одбележуваат 118 години од Крушевската република и 77 години од Првото заседание на АСНОМ

Сто и осумнаесет години од Крушевската република и 77 години од Првото заседание на АСНОМ се одбележуваат денеска на на 2 Август – Денот на
Македонија

Анѓушев: Да ја градиме Македонија како граѓанска држава еднаква за сите

А1он
Во државотворната историја и континуитет на еден народ, декларациите, документите, усвоените одлуки и резолуции, се важен момент. Но, она што е уште поважно се визионерските