angjusev

Спорт

Кочо Анѓушев ќе го продава велешки Борец на берза за 25.000 евра

А1он
На денешниот состанок на ФК „Борец“, сопственикот и претседател на клубот Кочо Анѓушев, соопшти дека клубот ќе се продава на Берза, бидејќи е акционерско друштво,
Македонија

Анѓушев: Работам согласно Уставот и законите

А1он
Категорично изјавувам дека во извршувањето на функцијата заменик претседател на Владата задожлен за координација на економските ресори во целост се придржуам кон почитување на законските
Македонија

Антикорупциска: Нема одговорност кај Анѓушев за хидроцентралата „Тополки“

Мери Јордановска
Антикорупциската комисија го затвори предметот познат како „Тополки“ во кој беше инволвиран вицепремиерот Кочо Анѓушев, а се однесуваше на изградбата на хидроцентрала во националниот парк
Македонија

Шекеринска и Анѓушев со најмногу вработени во кабинетите, кај Спасовски најскапо платени

Галена Николовска-Ризвановиќ
Посебни советници, административни службеници, државни советници, лица со договор за дело и луѓе ангажирани преку агенции за привремени вработувања работат во кабинетите на министрите, a
Македонија

ВИДЕО: Заев и Анѓушев во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија

А1он
Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев заедно со градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков и директорот ја јавното претпријатие Комуналец Гевгелија,
Македонија

Анѓушев: Има две решенија за „Еурокомпозит“

Мери Јордановска
Конечно е најдено решение за „Еурокомпозит“ на што работевме долго време, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев кој денеска во Прилеп се сретна со работниците кои се
Економија

За првпат доделени награди за одржлив развој

А1он
Здружението „Конект“ за првпат во нашата земја ги додели наградите „Предводници на Целите за одржлив развој“ на компании, поединци, млади бизнис лидери од компании поради
Економија

(ВИДЕО) Анѓушев: Република Северна Македонија направи квантен скок во реформите во секторот енергетика

А1он
Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на изјавите за медиумите по свеченоста на која беше одбележена 97-та годишнина на Стопанската
Економија

ВИДЕО: Електричното Фиќо-пример за соработка меѓу проект финансиран од ФИТР и странски инвеститор

А1он
Презентацијата на првиот македонски електричен автомобил создаден од ББ Класик карс е пример за одлична соработка помеѓу проект што е финансиран од Фондот за иновации