spasovski

Македонија

Унгарија ни донира 6.000 вакцини, Спасовски вели дека се за граничните полицајци

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на граничниот премин Меѓународен аеродром „Скопје” ја пречекаа делегацијата предводена од
Македонија

Спасовски: Претходното раководство на МВР смислувало заговор за атентат на Груевски

Габриела Димковиќ-Мишевска
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на седницата за пратенички прашања изнесе сознание дека претходното раководство во МВР смислувало обвинување дека наводно некој сакал да
Македонија

Полициска акција во Арачиново, приведени дилери на оружје и дрога

А1он
Утрово во Арачиново има полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. Приведени се осум лица, меѓу ни и полициски службеник информира
Македонија

Спасовски апелира да се почитуваат мерките, МВР крои посебни планови за празниците

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва потсети дека и покрај најновите мерки кои почнуваат од среда имаме забрана на групирање на повеќе лица од
Македонија

Спасовски: На интерпелацијата бев релаксиран, си кажав што сум го сработил

А1он
Вчера беше многу релаксирачки ден за мене заради тоа што имав шанса да ги презентирам сите успеси што ги постигнав во изминатиот период како министер
Македонија

Собранието ја отфрли интерпелацијата за работата на Оливер Спасовски

А1он
Собранието попладнево не ја прифати иницијативата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, за отповикување од функцијата на министерот за внатрешни работи Оливер
Македонија

Заврши расправата за интерпелацијата на Спасовски, пратениците паузираат, па ќе гласаат

А1он
Скопје, 26 април 2021 (МИА) – Собранието го заврши претресот за интерпелацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поднесена од Алијанса за Албанците и
Македонија

Собраниската седница за интерпелација на Спасовски продолжува вo понеделник

А1он
Продолжението на 39-та седница на Собранието, на чиј дневен ред како последна точка е интерпелацијата за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, е
Македонија

Арсовски: Една недела молк од институциите за вмешаноста на наркокартелот Заеви во трговијата со марихуана

А1он
Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на
Македонија

Владата ги демантира тврдењата на Милошоски дека Заев и Спасовски делеле пасоши на борци на ИСИС

А1он
Владата на Северна Македонија најостро ги демантира и отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот Спасовски делеле македонски