spasovski

Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Да не се заборави 27 април – најцрниот датум во историјата на македонската демократија

А1он
Носителот во Втората изборна единица на СДСМ Оливер Спасовски денеска пред Собранието во изјава за медиумите истакна дека не смееме да се заборавиме и да
Македонија

Спасовски: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари, двојна победа за европски живот во Македонија

А1он
Носителот на листа на кандидати за пратеници од СДСМ и Kоалицијата за европска иднина во ИЕ-2, Оливер Спасовски, денеска се сретна со група пензионери во
Македонија

Ковачевски и Спасовски побарале апанажа: За една година ќе добијат по 30.000 евра

Орце Костов
Комисијата за избори и именување во Собранието ги прифатила барањата од поранешните премиер и министер за внатрешни работи, Димитар Ковачевски и Оливер Спасовски да добиваат
Македонија

Спасовски: МВР ја завршува годината со инвестирани 17 милиони евра во 80 реконструирани објекти и за 35 отсто зголемени плати

А1он
Безбедноста и одбраната е базата за развој на секое општество. Во ниту еден случај не е дозволено безбедноста и одбраната да бидат актуелни само во
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски во Вашингтон: Овие неколку дена работевме за напредокот на Македонија

А1он
Во Амбасадата на Република Северна Македонија во Вашингтон, Соединети Американски Држави, беше организиран прием по повод работниот престој на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски,
Македонија

Спасовски за внукот на Ахмети: Треба да се земат предвид сите факти и докази, Обвинителство ќе одлучи како ќе постапува

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за пронајдените пиротехнички средства во возилото на Д.А. од Зајас денеска изјави дека се преземени сите потребни активности од
Македонија

Спасовски: Годинешниот просек говори за вкупно намалување на криминалот за осум проценти

А1он
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на годишниот брифинг за 2023 година истакна дека во текот на оваа година се бележи намалување на криминалот за
Македонија

Спасовски: Двојното убиство во Челопек е поради нерасчистени имотни односи

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информираше дека според првичните сознанија, двојното убиство во тетовски Челопек е поради нерасчистени имотни односи во семејството. Тој изјави
Македонија

Спасовски: Додека сум министер ниедно право нема да укинам, посебно не на жените

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на новинарско прашање во врска со поднесената иницијатива пред Комисијата за заштита од дискриминација од страна на синдикатот
Македонија

Спасовски со апел до граѓаните – за празничниот период без петарди и без употреба на алкохол при учество во сообраќајот

А1он
Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на посетата на Кавадарци во изјава за медиумите упати апел до граѓаните за претстојниот празничен период.