spasovski

Македонија

Спасовски: Солидарност со граѓаните, апелираме за поголема вклученост на институциите

А1он
Денеска Социјалдемократскиот сојуз со своите волонтери повторно е во кризните подрачја. Направивме и посета, меѓутоа и во групи активирани за да се помогне на семејствата
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Голем дел од полицијата не го поддржува режимот

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски од протестот во Струмица порача дека поништувањето на аболицијата се случила поради народот кој излезе на улица. -Она вчера