spasovski

Македонија

Спасовски: Ако инспектор давал информации за убиството на Вања ќе одговара

Анита Петровска Рајковиќ
„Со поднесувањето на кривичните пријави, целосната истрага оди во Основното јавно обвинителство и таму е целата документација. Сите детали се разгледуваат таму. Не би можел
Македонија

(ВИДЕО) Палевски бил уапсен додека се движел пешки по автопат, а најмил такси за да лажира дека оди за Истанбул

Орце Костов
Адвокатот на Љупчо Палевски со своето возило „шкода суперб“ го однел убиецот на Вања во Србија и го оставил во хотел, откри детали од истрагата
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

А1он
Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на девојчето Вања, информира денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за време на посетата
Македонија

Спасовски: Неопходно е Македонија континуирано да гради отпорност, капацитети и способности за одговор на хибридните закани

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се обрати на регионалната конференција „Европска безбедност: Како да се искористи новиот моментум за проширување на ЕУ на
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: МВР е подготвено за безбедно одржување на Самитот на ОБСЕ

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го посети Штабот во рамки на Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, со цел организирање, раководење и координирање на мерките и
Македонија

Потребен ни е претседателски кандидат кој ќе ги споделува вредностите на мнозинството граѓани за членство во ЕУ, смета Спасовски

А1он
За мене е многу важно да се утврди кандидат за претседател на држвата кој, пред се, ги споделува вредностите на мнозинството граѓани кои се за
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Македонија е подготвена и способна да го обезбеди своето место во Европската Унија

А1он
Денеска во Европската Комисија во Брисел, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, по завршувањето на Меѓународната конференција за глобален сојуз за борба против криумчарење мигранти,
Uncategorized

Спасовски го посети Заев во неговата Фондација

А1он
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека денеска ја посетил Фондацијата Заев каде што се сретнал и со директорот на
Македонија

Спасовски: ЕК бележи добро ниво на соработка меѓу нас и земјите членки на ЕУ

А1он
Во извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Северна Македонија за 2023, во делот за борба против организираниот криминал, забележан е континуитетот во доброто
Македонија

Спасовски за објави на Мицкоски за Онкологија: Секој кој има докази да ги достави до обвинителството

А1он
Важно е за која било постапка која што се води, доколку кој било граѓанин поседува какви било докази, тие докази да ги достави до надлежното