spasovski

Македонија

Спасовски за објави на Мицкоски за Онкологија: Секој кој има докази да ги достави до обвинителството

А1он
Важно е за која било постапка која што се води, доколку кој било граѓанин поседува какви било докази, тие докази да ги достави до надлежното
Македонија

Спасовски: Вчерашното пукање во Ис Гејт е криминална пресметка

А1он
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски потврди дека инцидентот, односно вчерашното пукање во Ист Гејт, во кои се повредени две лица е криминална пресметка. -Точно
Македонија

Началникот на Струга врз кој беше извршен обид за убиство закрепнува – го посетија Спасовски и Тасевски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски во струшката болница го посетија повредениот началник на ОВР Струга
Македонија

Спасовски: Бугарските навивачи провоцирале во Чаир

Анита Петровска Рајковиќ
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информира дека за време на мечот со „Левски“ немало инциденти, но пред почетокот на натпреварот една група навивачи од
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски на 7 Мај: Полицијата е херојот на нашето време

А1он
Денеска со пригодна свеченост на сцената на Долни Сарај во Охрид, во присуство на претставници на Владата, Собранието, раководството на ИНТЕРПОЛ, министри за внатрешни работи
Македонија

Спасовски: Со радост да ја исполнам доверената задача – да го донесам Светиот Оган во нашата татковина

А1он
Годинава имам посебна чест да предводам државна и црковна делегација на Република Северна Македонија, на чинот на преземање на Благодатниот Оган, и по милоста Божја,
Македонија

Спасовски од Собрание: Храната за полициските службеници со новата јавна набавка е поквалитетна, а за 30% поевтина,

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието на Република Северна Македонија, во врска со јавната набавка за обезбедување на храна
Македонија

Спасовски: Постигнати се добри резултати во санкционирање на насилството врз жени

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по повод 16 дена активизам против родово базирано насилство денеска се обрати на трибината „Мултисекторски пристап за ефикасна заштита