ist gejt

Македонија

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

А1он
Трговскиот центар Ист Гејт Мол денеска беше евакуиран, откако претходно се вклучиле противпожарните аларми. Од МВР за МИА информрираат дека станува збор за запалено возило
Македонија

Штекли се пофали со раните од куршуми, напиша „Бог ги сака храбрите“ – напаѓачите се уште не се најдени

Анита Петровска Рајковиќ
Два пати ја избегна смртта кога пукаа директно во него, а сега контраверзниот Раде Трајковски Штекли објави фото на Инстаграм прикажувајќи ги раните од куршуми.
Македонија

Најден запален автомобил во Сарај, МВР и Обвинителството проверуваат дали го возел пукачот од Ист Гејт

Александар Тодески
Обвинителството истражува дали пронајденото запалено возило во скопски Сарај е поврзано со човекот кој минатата недела во трговскиот центар Ист Гејт пукаше кон Раде Трајковски
Македонија

Спасовски: Вчерашното пукање во Ис Гејт е криминална пресметка

А1он
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски потврди дека инцидентот, односно вчерашното пукање во Ист Гејт, во кои се повредени две лица е криминална пресметка. -Точно
Македонија

Баран со потерница, познат криминалец, пукање среде бел ден во трговски – кој сака да го убие Раде Штекли

Анита Петровска Рајковиќ
Пукотници и криминални пресметки среде бел ден и тоа во фреквентен трговски центар ја загрижува јавноста. Посебно што и двете пукања се поврзани со едно
Македонија

Полицијата уште трага по идентитетот на лицето кое пукаше во Штекли и неговиот 23 годишен пријател

Министерството за внатрешни работи уште трага по идентитетот на напаѓачот кој вчера со пиштол пукаше кон Раде Трајковски Штекли и неговиот 23 годишен пријател, кои
Македонија

Заврши операцијата на пријателот на Штекли: Засега е стабилен, но е ставен на машина за дишење

Александар Тодески
Заврши операцијата на повредениот пријател на Раде Трајковски Штекли, кој беше потешко повреден во пукањето во трговскиот центар Ист Гејт. Информацијата за А1он ја потврди
Македонија

ФОТО: Ова е напаѓачот од Ист Гејт, МВР апелира секој кој има информации да пријави

Александар Тодески
Министерството за внатрешни работи го има ликот на напаѓачот од Ист Гејт кој денеска ги рани Раде Трајковски Штекли и негов пријател, но уште трага
Македонија

Ист Гејт: Се работи за изолиран инцидент, трговскиот центар е соодветно обезбеден

А1он
Трговскиот центар Ист Гејт Мол по обезбедување на сите потребни безбедносни мерки продолжува со нормална работа по инцидентот со огнено оружје што се случи денеска
Македонија

ВИДЕО: Лице во бел блузон пука кон Раде Штекли и неговиот пријател и бега со трчање

Александар Тодески
До редакцијата на А1он пристигна видеото во кое се гледа како било пукано кон Раде Штекли и неговиот пријател. Како што веќе објавивме, двајцата биле