Опожарено возило во гаражите на „Ист гејт мол“, трговскиот бил привремено евакуиран

Од:

Во трговскиот центар „Ист гејт мол“ во Скопје, попладнево во гаражите било опожарено едно возило, по што интервенирале од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Од Пожарна информираат дека интервенирале со едно возило, по пријава од посетители на молот.

– Завршена е интервенцијата. Станува збор за опожарено едно возило. Службите во „Ист Гејт“ веќе почнале да го гасат. По реакција од посетители, испратено е едно возило со шест пожарникари, информираат од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Трговскиот бил привремено евакуиран. Причините за пожарот се уште не се познати.

Би можело да ве интересира

Ист Гејт Мол по пожарот продолжи со работа, делот за брза храна затворен за посетители

Локализиран пожарот во Ист Гејт Мол

Катерина Ѓуровски

Пожар во Ист Гејт Мол, се запалил вентилациски канал кај рестораните

Катерина Ѓуровски

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Штекли се пофали со раните од куршуми, напиша „Бог ги сака храбрите“ – напаѓачите се уште не се најдени

Анита Петровска Рајковиќ

Најден запален автомобил во Сарај, МВР и Обвинителството проверуваат дали го возел пукачот од Ист Гејт

Александар Тодески