Ист Гејт Мол по пожарот продолжи со работа, делот за брза храна затворен за посетители

Од:

Трговскиот центар Ист Гејт Мол денеска продолжи со работа од 13:00 часот. Делот за брза храна ќе биде затворен за посетители и деловна дејност, информираа во соопштение од трговскиот центар, по пожарот што избувна утрото на најгорниот кат, во делот на рестораните каде се подготвува храна.

Во пожарот нема повредени и е причинета материјална штета. Веќе е завршен увидот за причините од страна на надлежните органи.

Трговскиот центар ќе продолжи со редовно работно време, до 22:00 часот.

Како што информираа од Територијална противпожарна бригада на Град Скопје за МИА, во гаснењето на пожарот е интервенирано со 15 пожарникари и пет возила.

Би можело да ве интересира

Опожарено возило во гаражите на „Ист гејт мол“, трговскиот бил привремено евакуиран

Горан Наумовски

Локализиран пожарот во Ист Гејт Мол

Катерина Ѓуровски

Пожар во Ист Гејт Мол, се запалил вентилациски канал кај рестораните

Катерина Ѓуровски

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Штекли се пофали со раните од куршуми, напиша „Бог ги сака храбрите“ – напаѓачите се уште не се најдени

Анита Петровска Рајковиќ

Најден запален автомобил во Сарај, МВР и Обвинителството проверуваат дали го возел пукачот од Ист Гејт

Александар Тодески