Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Од:

Трговскиот центар Ист Гејт Мол денеска беше евакуиран, откако претходно се вклучиле противпожарните аларми.

Од МВР за МИА информрираат дека станува збор за запалено возило „рено лагуна“ во подземниот паркинг на трговскиот и дека пожарот е изгаснат од страна на обезбедувањето.

Би можело да ве интересира

Ист Гејт Мол по пожарот продолжи со работа, делот за брза храна затворен за посетители

Локализиран пожарот во Ист Гејт Мол

Катерина Ѓуровски

Пожар во Ист Гејт Мол, се запалил вентилациски канал кај рестораните

Катерина Ѓуровски

Штекли се пофали со раните од куршуми, напиша „Бог ги сака храбрите“ – напаѓачите се уште не се најдени

Анита Петровска Рајковиќ

Најден запален автомобил во Сарај, МВР и Обвинителството проверуваат дали го возел пукачот од Ист Гејт

Александар Тодески

Спасовски: Вчерашното пукање во Ис Гејт е криминална пресметка