Македонија

Денеска се одржа изборно собрание на МБСК

А1он
По завршувањето на 2 успешни мандати, исполнети со многу проекти, средби, бизнис форуми, и голем број средби на стопанственици од Македонија Бугарија, заминува досегашниот претседател
Економија

Во Витаминка одбележан почетокот на школската година и 45 години од создавањето на Стоби флипс

А1он
Во кругот на Витаминка, повеќе од 300 деца на вработени во компанијата го обележаа почетокот на новата школска година и роденденот на омилената закуска Стоби
Македонија

Алексис Ципрас, единствениот грчки премиер што оствари официјална посета на Скопје

А1он
Горд сум за она што го постигнавме. За излезот од меморандумите и подмирувањето на долгот. За излечените рани на општеството и економијата. За вратениот меѓународен
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Очајни и лицемерни се обидите на СДС да дефокусираат од криминалите на актуелната власт

А1он
Јавноста од СДС и Ковачевски очекуваше став за криминалот на актуелната власт, за црната листа на која се најде нивниот коалициски партнер Мерко, за тоа
Економија

РКЕ за 18 месеци издала лиценци на 545 централи со вкупна моќност од 270 MW

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)  од јануари минатата година до 30 јуни годинава издадала лиценци на 545 централи за производство на електрична
Македонија

ВМРО-НП: Неприфатливо донесувањето на законите за матична евиденција и родова еднаквост

А1он
ВМРО-Народна партија упатува целосна јасна и недвосмислена поддршка на Македонската православна црква – Охридска архиепископија по однос на прашањето за предлог Законите за матична евиденција