feroinvest

Економија

Фероинвест/Централинвест изгради биогасна електрана

А1он
Холдингот Фероинвест/Централинвест во сопственост на Кочо Анѓушев изгради биогасна електрана, како дел од својата групација на електрани од обновливи извори. Сега во своја сопственост има
Економија

Анѓушев: Да се градат електрани од различни обновливи извори, а решение за вишоците струја се Чебрен, батерии и водород

А1он
Заинтересираните за изградба на електрани од обновливи извори треба да инвестираат во различни извори, а не само во фотоволтаици, порача претседателот на Македонската енергетска асоцијација,
Економија

Тодор Анѓушев: треба да се градат електрани од различни обновливи извори, наместо само фотоволтаични

А1он
Северна Македонија треба да гради што повеќе електрани од обновливи извори на енергија, но тоа да бидат различни извори, наместо само фотоволтаични електрани како што
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев се обиде да приграби преку ФЕРОИНВЕСТ тендер од АД ЕЛЕМ од 2.6 милиони евра

А1он
„Кочо Анѓушев на најгруб можен начин ја злоупотреби функцијата вице-премиер на Владата на СДС и се обиде да приграби преку својата фирма ФЕРОИНВЕСТ тендер од
Економија

Фероинвест: Дезинформациите за тендерот од ЕЛЕМ нанесе штета на компанијата

А1он
Компанијата „Фероинвест“ информира дека денеска не доби на јавната набавка за транспортни ленти за РЕК Битола, распишана од АД ЕЛЕМ. – Изминативе денови како компанија
Економија

„Фероинвест“: Понудивме најниска цена на тендерот на ЕЛЕМ

А1он
Управителот на „Фероинвест“, Ратко Ѓорѓиевски, на прес-конференција пред новинарите по повод информациите за тендерот кој го доби оваа компанија која е во сопственост на вицепремиерот
Економија

Анѓушев: Нема конфликт на интереси со компанијата „Фероинвест“

А1он
Нема конфликт на интереси со компанијата „Фероинвест“. Не управувам со компанијата и како потпретседател на Владата не сакам да имам никаков бенефит од моето работење
Економија

Фероинвест: Учествуваме на тендери каде може да понудиме квалитет по соодветна цена

А1он
„Во јавноста деновиве се споменуваше името Фероинвест за тендерот за набавка на транспортни ленти во ЕЛЕМ, но никој не побара став од компанијата иако и