angusev

Економија

Ангел Анѓушев од Грин Машинс на Бизнис форум во Тирана: На команиите од регионот им треба државна поддршка за технолошки напредок и јавни набавки кои се транспарентни и конкурентни

А1он
Оперативниот директор на Грин Машинс, ќерка фирма на велешки БРАКО, Ангел Анѓушев, на бизнис форумот кој се одржа во Тирана во рамките на Берлинскиот процес,
Економија

Анѓушев на европски форум за енергија во Атина: Потребни се технички решенија за енергетската криза

А1он
Кризата со електричната енергија и целата енергетска транзиција може да се реши со технички решенија, а не со административни, изјави сопственикот на ФЕРОИНВЕСТ и поранешен
Македонија

Влада: Нема правен основ за одговорност на Анѓушев

А1он
По повод информацијата за поднесената иницијатива на Државната комисија за спречување на корупција за поведување постапка за утврдување одговорност на заменикот на претседателот на Владата
Економија

Анѓушев во Чешка: Има можности за зголемување на соработката и повеќе инвестиции

А1он
Можности за проширување на економската соработка со Чешката Република има, особено во делот на пласирање домашни производи во оваа земја, интензивирање на соработката меѓу компании
Култура

(ВИДЕО) Анѓушев: Односот што го градиме кон културата е однос кон идентитетот

А1он
Со пригоден осврт на значењето на уметноста и влијанието што културата и сензибилитетот на времето го имаат врз нашето секојдневие, Заменикот на претседателот на Владата
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Колкава е минималната плата во „Тотал инжинеринг“ и останатите фирми во сопственост на кланот Заеви, но и во фирмите на Анѓушев?

А1он
„Една година од доаѓањето на власт, животот дојде само за Зоран Заев и криминалниот картел околу него. Работниците од ден на ден живеат полошо, а
Македонија

Ѓорѓиевски: Јавноста има право да знае колку пари имаат заработено фирмите блиски на Заев и на Анѓушев откако тие се на власт

А1он
„Криминалот и корупцијата се канцер на македонското општество. Постојат сериозни индиции за милионски криминал во повеќе сфери на општествено – економското работење во Република Македонија.
Економија

(ВИДЕО) Грант од 500 илјади евра од ЕБОР, помош за развој на обновливи извори на енергија

А1он
Заменик претседателот на Владата на Република Македонија, задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев и директорката на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР), за
Економија

Анѓушев – Герет: Македонија и Обединетото Кралство имаат солидна економска соработка, но и многу можности подобрување

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев се сретна со амбасадорот на Обединетото Кралство Чарлс Герет. На средбата стана збор за
Македонија

Средба на Анѓушев со Манжан и Тимоние

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев, оствари средба со Директорката за Континентална Европа во Француското министерство за Европа и надворешни