koco angjusev

Економија

Бугарската „Кер Токи Пауер“ ќе ја преземе компанијата за трговија со струја на Анѓушев

Орце Костов
Бугарската компанија „Кер Токи Пауер“ ќе ја преземе компанијата за трговија со електрична енергија РЕС која беше во сопственост на македонскиот бизнисмен Кочо Анѓушев, извести
Македонија

Ковачевски за писмото на Заев: Во демократија секој има право на став

А1он
Ставовите на секого во ова демократско општество се легитимни така што не би можел да дадам дополнителни коментари, вели премиерот Димитар Ковачевски во однос на
Македонија

Агелер: Има докази против Анѓушев, тој веќе се жалеше, но тоа нема ништо да смени

А1он
Американската амбасадорка Анџела Агелер денеска истакна дека во однос на ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната листа“ на САД поради корупција, не станува
Македонија

Ковачевски за ставањето на Анѓушев на „црната листа“ на САД: Тоа се сериозни наводи, останува нашите институции да постапат

А1он
Сериозни наводи се тоа во однос на соопштението кое имав можност да го прочитам од Стејт департментот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски, одговарајќи на прашање
Uncategorized

Анѓушев: Благодарност до Малта за мандатот, не можам да бидам конзул со сенка врз моето име

А1он
Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев денеска преку соопштение и се заблагодари на, како што вели пријателска Малта за честа да биде почесен конзул, но наведува дека
Македонија

Малтешкото МНР му ја прекина на Анѓушев функцијата почесен конзул на Малта

А1он
Малтешкото Министерство за надворешни работи му ја прекина функцијата почесен конзул на Малта на поранешниот вицепремиер, Кочо Анѓушев, поради неговото поместување на „црната листа“ на
Македонија

Грковска за ставањето на Анѓушев на „црната листа“ на САД: Очекувам домашните и меѓународните институции да ги преземат неопходните мерки согласно укажувањата

А1он
Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната листа“ на САД изјави
Економија

Анѓушев: Нема никаква основа за ограничување на на мојот влез во САД, одлуката ќе ја обжалам

А1он
Во текот на мојот мандат во Владата на Република Северна Македонија од 2017-2020 година работев со целосно почитување на сите закони и уставни одредби на
Македонија

Кочо Анѓушев и неговата фамилија ставени на црната листа на САД

А1он
Бизнисменот и поранешен вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев е ставен на црната листа на Соединетите Американски Држави. Оваа одлука е објавена на веб страницата
Македонија

Анѓушев се сретна со министерот за надворешни работи на Малта, Јан Борг

А1он
На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски работи