brako

Економија

БРАКО испорача возило во Поморие, Грин Машинс се повеќе се бараат во Бугарија и на Балканот

А1он
Бугарскиот приморски град Поморие набави возило за чистење на градските улици од брендот Грин Машинс на БРАКО. Возилото беше испорачано минатата недела, а станува збор
Македонија

Малтешкото МНР му ја прекина на Анѓушев функцијата почесен конзул на Малта

А1он
Малтешкото Министерство за надворешни работи му ја прекина функцијата почесен конзул на Малта на поранешниот вицепремиер, Кочо Анѓушев, поради неговото поместување на „црната листа“ на
Економија

Анѓушев на одбележувањето 20 години Фероинвест и Брако – обединување на стопанството, ЗЕК, силни партнерствава, градење кадри

А1он
Во Македонија треба да научиме дека обединувањето на добрите страни во општеството е тоа што може да направи иднина во земјата, изјави сопственикот на Феро
Економија

Корпоративен прием по повод јубилејот 20 години ФЕРОИНВЕСТ и БРАКО

А1он
Компанијата ФЕРОИНВЕСТ и фабриката БРАКО вечерва со корпоративен прием официјално ќе го одбележат 20-годишниот јубилеј и значајната годишнина од успешното работење во изминатите две децении,
Економија

Јубилејни часовници за работниците по повод 20 години од БРАКО и ФЕРОИНВЕСТ

А1он
Компанијата ФЕРОИНВЕСТ и фабриката БРАКО одбележуваат 20 години од своето постоење. По тој повод, беа доделени јубилејни часовници на вработените кои се дел од компанијата
Економија

БРАКО помогна во подготовка на новиот пунк на МВР за издавање лични документи без закажување

А1он
БРАКО изработи и донираше 20 паравни за позициите за фотографирање во новиот пункт за издавање лични документи, кој МВР го отвора во пресрет на рокот
Економија

Амбасадорот на Австрија во посета на „БРАКО“ заради воспоставување соработка на македонски и австриски компании

А1он
Македонската компаниjа БРАКО имаше чест да биде посетена од амбасадорот на Австрија, Н.Е. Мартин Памер кој заедно со стопанственици од Австрија се запознаа со производството