zan mitrev

Македонија

„Жан Митрев“ ќе ги намали цените за лекување од Ковид – 19, за „Систина“ намалување нема економска логика

Маја Илиевска-Пачемска
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ ќе го помогне јавното здравство со отстапување на петмина лекари, но нема да ги намали цените за лекување на пациенти болни
Македонија

„Жан Митрев“: Министерството за здравство и ИЈЗ ја искривуваат реалната слика за починатите пациенти од Ковид-19

А1он
Болницата „Жан Митрев“ реагира на начинот на кој Министерството за здравство ги презентира бројките на оздравени и починати пациенти од Ковид-19. Преку допис испратен до
Македонија

Британскиот сој се очекува во наредниве месеци да стане доминантен во Македонија

Откако беше откриен првиот случај на британскиот сој на коронавирусот, доктор Горан Кунгуловски вели дека тој во наредниве месеци најверојатно ќе стане доминантен во Македонија.
Македонија

„Жан Митрев“ ќе утврдува дали го има новиот вид коронавирус во Македонија

А1он
Поради појавата на нов вирусен тип со зголемена преносливост во Велика Британија, лабораторијата за генетика и персонализирана медицина од Клиничката болница „Жан Митрев“ од денеска
Македонија

Жан Митрев се оградува од обвинетиот терорист во Германија: Тоа не е мојот син!

Мери Јордановска
„Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот Филан Митрев, лани во ноември бил уапсен
Македонија

Жан Митрев: Благодарност до министерот Филипче, покажавме дека ги имаме сите капацитети и можности

А1он
Академик д-р. Жан Митрев од „Клиника Жан Митрев“, на прес-конференција по повод првото трансплантирано срце истакна дека ги имаме сите капацитети и сите можности и
Македонија

Филипче: Со трансплантацијата на срце, Иван го почнува вториот живот

А1он
Сите ние, а и самиот пациент Иван Огњановски бевме свесни дека тој ги живее последните недели од својот живот, бидејќи сите механизми на лекување беа
Македонија

Исмет Аџиу, првиот пациент со ТАХ: Кога шетам по улица мислат дека во торбичката имам бомба, а всушност во неа го носам моето срце!

А1он
1 март 2020 година е датумот на кој „Zan Mitrev Clinic“ ќе го одбележи својот 20-годишен јубилеј. По тој повод, токму на тој ден се
Македонија

Клиниката „Жан Митрев“ продолжува со услугите за вродени срцеви мани на деца

А1он
Во Клиниката „Жан Митрев“ непречено продолжуваат да се изведуваат сите услуги поврзани со вродените срцеви мани на деца од раѓање до 18 години, информираат од
Македонија

Клиника Жан Митрев: Ја поздравуваме иницијативата на Антикорупциска, отворени сме за соработка

А1он
Клиниката Жан Митрев ја поздравува иницијативата на Антикорупциската комисија за испитување на случајот со детската кардиохирургија. „Клиниката е отворена за соработка за обезбедување на сите