ist gejt

Македонија

Заврши операцијата на пријателот на Штекли: Засега е стабилен, но е ставен на машина за дишење

Александар Тодески
Заврши операцијата на повредениот пријател на Раде Трајковски Штекли, кој беше потешко повреден во пукањето во трговскиот центар Ист Гејт. Информацијата за А1он ја потврди
Македонија

ФОТО: Ова е напаѓачот од Ист Гејт, МВР апелира секој кој има информации да пријави

Александар Тодески
Министерството за внатрешни работи го има ликот на напаѓачот од Ист Гејт кој денеска ги рани Раде Трајковски Штекли и негов пријател, но уште трага
Македонија

Ист Гејт: Се работи за изолиран инцидент, трговскиот центар е соодветно обезбеден

А1он
Трговскиот центар Ист Гејт Мол по обезбедување на сите потребни безбедносни мерки продолжува со нормална работа по инцидентот со огнено оружје што се случи денеска
Македонија

ВИДЕО: Лице во бел блузон пука кон Раде Штекли и неговиот пријател и бега со трчање

Александар Тодески
До редакцијата на А1он пристигна видеото во кое се гледа како било пукано кон Раде Штекли и неговиот пријател. Како што веќе објавивме, двајцата биле
Македонија

Раде Штекли е еден од повредените, другото лице со прострелна рана во стомакот однесено на операција

Александар Тодески
Раде Трајковски – Штекли е лицето кон кое беше пукано во гаражните простории во трговскиот центар Ист Гејт, дознава неофицијално А1он. Според нашите извори, другото
Македонија

Двајца повредени во престрелката во Ист Гејт

Александар Тодески
Две лица се повредени во престрелката во Ист Гејт, потврдуваат од МВР за А1он. „Денеска (24.10) од трговскиот центар Ист Гејт во Скопје е пријавено
Македонија

Пукање во Ист Гејт

Александар Тодески
Истрели од огнено оружје повторно се слушале во трговскиот центар Ист Гејт, потврдуваат за А1он од Министерството за внатрешни работи. Од таму велат дека во
Македонија

Ист Гејт Мол: Обезбедени се сите мерки и трговскиот центар продолжи со работа

А1он
Ист Гејт Мол“ во врска со инцидентот што се случи денеска околу 16 часот во гаражите на трговскиот центар, ја информира јавноста дека согласно утврдените
Македонија

Во Ист Гејт е пукано во 39 годишен скопјанец од возило во движење

А1он
Од МВР соопштуваат дека пукањето попладнево било во просторот на подземните гаражи во трговскиот центар Ист Гејт. Од возило во движење е пукано кон 39
Македонија

Пукање во трговскиот центар „Ист Гејт“, нема повредени

А1он
Министерството за внатрешни работи потврди дека попладнево имало пукање во гаражите на трговскиот центар „Ист Гејт“ во Скопје. Нема повредени лица. – Има пријава за