Двајца повредени во престрелката во Ист Гејт

Од:

Две лица се повредени во престрелката во Ист Гејт, потврдуваат од МВР за А1он.

„Денеска (24.10) од трговскиот центар Ист Гејт во Скопје е пријавено дека било пукано кон две лица кои се здобиле со повреди и се пренесени во болница за укажување помош. Полициски екипи се упатени на лице место“, велат од МВР.

Од таму додаваат дека полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов

ЛДП со реакција: Нападот врз полициски службеник е напад врз државата

Катерина Ѓуровски