napagjac

Македонија

ФОТО: Ова е напаѓачот од Ист Гејт, МВР апелира секој кој има информации да пријави

Александар Тодески
Министерството за внатрешни работи го има ликот на напаѓачот од Ист Гејт кој денеска ги рани Раде Трајковски Штекли и негов пријател, но уште трага
Регион

(ВИДЕО) Уапсениот напаѓач од Бањска приведен во станица во Косовска Митровица

А1он
Уапсениот член на група вооружени лица во селото Бањска е приведен во полициска станица во јужниот дел на Косовска Митровица, јавуваат приштинските медиуми. Неколку медиуми
Свет

ВИДЕО: Најмалку десет убиени во Нова Шкотска од напаѓач облечен како полицаец

А1он
Вооружен напаѓач облечен во полициска униформа убил најмалку 10 луѓе, меѓу кои и еден полициски припадник во Нова Шкотска, јавуваат светските медиуми. Напаѓачот, по 12
Македонија

Напаѓачот на Села нападнат во Шутка

Виктор Јованов
При излегување од посета и разминување во ходникот, Албанец притвореник, чиј идентитет од затворот не го откриваат, го удрил во глава Кире Георгиевски, напаѓачот на
Македонија

Српски Курир: Проусташот кој го тепаше Заев на фотографија со Груевски

А1он
Српскиот портал Курир објави фотографија за која тврдат дека еден од напаѓачите на пратениците, за кој медиумите пишуваат дека удрил по лидерот на СДСМ, Зоран