sutka

Македонија

ВИДЕО: Дисциплинска за полицајците кои ги туркаа новинарите

Кристијан Ландов
Двајца полицајци од затворска полиција не ги испочитувале протоколите на затворот „Скопје“ во Шутка при вчерашното ослободување на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Уште вчеравечер,
Македонија

Решението Мијалков да биде пуштен од притвор до вечерва ќе биде пратено до „Шутка“

А1он
Решението на Апелација за Сашо Мијалков да биде пуштен од затворскиот притвор стигнало во Кривичниот суд и во текот на денот ќе биде доставено и
Македонија

Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен крадец во Шуто Оризари, а одземеното е вратено на сопственикот. „На 25.11.2021 околу 14.30 часот во
Македонија

Тинејџер пронајден мртов во Шутка

А1он
18-годишно момче било пронајдено починато вчера наутро во населбата Шуто Оризари, соопшти полицијата. „На 27.05.2021 околу 07.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари било пријавено
Македонија

Млада гостиварка насила ја омажиле во Шутка, пријавила во полиција дека ја силувале

А1он
19-годишна девојка од Гостивар пријавила дека татко и син насила ја однеле во скопската населба Шуто Оризари, откако татко ѝ, без нејзина согласност, ја омажил
Македонија

Притвореник од затворот во Шутка починал од срцев удар, посмртно утврден коронавирус

А1он
Притвореник во истражниот затвор во Шутка вчера починал од срцев удар, а по извршената обдукција било утврдено дека тој е позитивен на коронавирусот, информираше министерот
Македонија

Бојан Јовановски останува во притвор, жалбата му е одбиена

А1он
Бојан Јовановски – Боки 13, останува во истражниот затвор во Шуто Оризари. Апелацискиот суд му ја одби жалбата, по јавната седница што се одржа во
Македонија

Рахиќ: Боки прави драма, службениците не смеат глас да му кренат, а не па нешто друго да му направат

Маја Илиевска-Пачемска
Затворските службеници не го нападнале Бојан Јовановски при спроводот во судот и покрај неговото објаснување дека доцни оти бил нападнат. Директорот на КПУ „Затвор Скопје“
Видео Македонија

ВИДЕО: По половина век дивоградба, легализиран затворот во Шутка

Маја Илиевска-Пачемска
Затворот во Шутка по половина век постоење,не е повеќе дивоградба. Директорот Есад Рахиќ денес давајќи отчет за сработеното откако тој е „главен менаџер на Шутка“,
Македонија

Катица Јанева оди во домашен притвор

Мери Јордановска
Ексшефицата на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, оди во домашен притвор, откако Апелацискиот суд го прифатил нејзиното барање и одлучил затворскиот притвор да биде заменет