zatvor sutka

Македонија

Фатен дилерот од Кичево кој избега од затворот во Шутка, директорот: Сега ќе биде сместен во затворениот дел

Кристијан Ландов
Полицијата го пронајде затвореникот Ариф Алили од Кичево, кој издржува казна затвор во затворот „Скопје“ со Шутка. Тој треба да издржи уште осум месеци од
Македонија

Затворениците ќе штедат зимава, директорот на затворот во Шутка: Доаѓа тешко време

Кристијан Ландов
Високите сметки за струја ги погодија и затворите. Директорите веќе сведочат дека за неколкукратно се зголемени сумите кои ги плаќаат. Затворениците, ќе бидат принудени да
Македонија

Андов контра Зибери: Во затворот има вода за пиење, достапна за сите

Кристијан Ландов
Директорот на истражниот затвор „Скопје“, Филип Андов го демантира Народниот правобранител Насер Зибери дека во просториите каде се сместени притворениците нема вода. Андов посочува дека
Македонија

Затвореници во „Идризово“ спијат на под со бубашваби, но и по 16 лица на осум кревети

Кристијан Ландов
Затворениците во скоро сите затвори во Македонија се жртви на нехуман и деградирачки третман. Ова е заклучокот на Народниот правобранител. Во затворот Идризово, затвореници спијат
Македонија

Затворениците од затворот во Шутка донираа крв за повредените во Украина

А1он
Затворениците и раководството на затворот „Скопје“ во Шутка, организираа крводарителска акција за настраданите во Украина. Заинтересираност имало, вели директорот на затворот, Филип Андов. Според него,
Македонија

Директорот на затворот во Шутка: Докторите не укажаа на нарушено здравје кај Камчев, ниту дадоа дополнителна терапија

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев нема никакви здравствени нарушувања, покажале резултатите од испитувањата, посочи директорот на затворот во Шутка, Филип Андов за „А1он“. Тој вели дека за
Македонија

Полицаец во затворот во Шутка е позитивен на Ковид-19

А1он
Управата за извршување на санкциите потврди дека затворски полицаец од КПУ Затвор – Скопје во Шутка е позитивен на коронавирусот и дека се добиени информации
Македонија

Рахиќ по смртта на притвореник во затворот: Состојбата е мирна, луѓето се свесни

Директорот на истражниот затвор во Шутка, Есад Рахиќ за „А1он“ вели дека состојбата внатре во затворот е мирна. Според него, луѓето се свесни дека владее
Македонија

Дадилката која претепа дете пренесена во затворот во Шутка

Мери Јордановска
Дадилката Живка П. која пред два дена на камерите во игротеката „Дежаву“ беше фатена како претепува двегодишно дете, е спроведена во истражниот затвор во Шутка,
Видео Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева донесена во домашен притвор

Мери Јордановска
Покриена со качулка на главата и двајца полицајци кои ја носеа под рака, ексшефицата на СЈО Катица Јанева беше донесена од истражниот затвор во Шутка