Инцидент во истражниот затвор „Скопје“: Осуденик претепал полицаец

Од:

Скопската полиција денеска извести дека вчера имало инцидент во истражниот затвор „Скопје“.

Засега се знае дека вчера во 16.20 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа затвор „Скопје„ било пријавено дека, по претходна расправија, осуденикот Р.П. физички нападнал припадник на затворската полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Се истепале затвореници во Шутка, еден завршил во болница

Катерина Ѓуровски

Пронајден мртов затвореник во „Идризово“ – отслужувал 11 годишна казна

А1он

Изнајдовме решение за спречување на дискриминацијата на женските осуденички, која ја констатира КСЗД, изјави Аврамовска Мадиќ

Горан Наумовски

Фатен дилерот од Кичево кој избега од затворот во Шутка, директорот: Сега ќе биде сместен во затворениот дел

Кристијан Ландов

Затвореникот ќе се бара со потерница, директорот за санкции ќе бара виновници во „Идризово”

Ландов

Почина затвореник од „Идризово“